Ponomarenko Janićeva stavi na jutri

30-letna primorska kajakašica Špela Ponomarenko Janić je na olimpijskih igrah v Londonu osvojila končno 12. mesto v sprintu na mirnih vodah na 500 metrov. Koprčanka, ki je bila na OI 2008 šesta na tej razdalji, je danes nastopila v finalu B, kjer je bila četrta. Jutri bo nastopila še v njej ljubih kvalifikacijah na 200 metrov.

Zmagala je dvakratna evropska prvakinja ter aktualna svetovna in evropska podprvakinja, Madžarka Danuta Kozak, srebro je osvojila branilka naslova, Ukrajinka Ina Osipenko-Radomska, bron pa malce presenetljivo Južnoafričanka Bridgitte Hartley.

Z uvrstitvijo v finale B gotovo ne morem biti zadovoljna. Moji cilji so bili veliko višji. V polfinalu sem prehitro začela, pa me je potem to stalo na koncu, imela sem povsem trde roke. Pa še včeraj na treningu se zaradi tega nisem dobro počutila. Zato sem danes malo bolj rezervirano startala, mogoče še malce preveč, saj na koncu nisem mogla ujeti vodilnih. Toda bala sem se, da bi se ob odločnejšem startu ponovila zgodba s 500 metrov in da bi jutri čutila posledice na 200 metrov. Toda finale B je pač tak, nikoli ne greš vanj z mislijo na kolajno, ampak da boš deveti, deseti, enajsti …” je po nastopu povedala najboljša slovenska tekmovalka na mirnih vodah.