PREKINILI NIZ PORAZOV: Koprčani potrdili mesto v ligi za prvaka

Rokometaši Kopra 2013 so v zaostali tekmi 16. kroga lige NLB premagali Dobovo s 27:24 (14:13).

Koprčani so na zadnji tekmi rednega dela pričakovano premagali Dobovo in tako potrdili mesto v ligi za prvaka. Izbranci Veselina Vujovića so se sicer predvsem v prvem polčasu precej mučili s tekmecem, na koncu pa vendarle prekinili niz petih porazov v vseh tekmovanjih.

Dobova je tekmo začela izvrstno in povedla s 4:0. Gostitelji so zatem začeli lov na tekmeca, ujeli pa so ga v 25. minuti, ko je Marko Matijaševič zadel za 11:11, za prvo koprsko vodstvo pa je v 28. minuti poskrbel Grega Krečič (13:12).

Z zadetkom prednosti so Primorci začeli tudi drugi polčas, v katerem pa so hitro pobegnili na 19:13, za to prednost je v 38. minuti zadel Nejc Planinc. V nadaljevanju so Koprčani brez posebnih težav tekmece držali na varni razdalji.

Pri domačih je bil s šestimi zadetki najboljši Žiga Smolnik, pri gostih je enega manj dosegel Marko Sintič.

@ivo @franjo |  08 .03. 2018 ob  10: 08
vidva kr igrajta rokomet ... tist na wcju ob gledanju youporna :)
Ivo |  08 .03. 2018 ob  08: 49
Rokomet pa res ni nek sport ki pritegne.
Franjo |  08 .03. 2018 ob  07: 48