PREOBRAT DO ZMAGE: Koprčani po podaljšku premagali Skopje

Koper

Košarkarji Sixta Primorske so v tekmi 3. kroga lige Aba 2 po podaljšku premagali MZT Skopje z 91:84 (18:22, 36:41, 61:55, 77:77).

Slovenski superpokalni prvaki so novo sezono v drugoligaškem regionalnem tekmovanju dobro začeli in dobili prva dvoboja, včeraj pa so se precej namučili za tretjo zmago v nizu. Priigrali so si jo v derbiju z doslej prav tako še neporaženim klubom iz Skopja, zanjo pa so potrebovali tudi zelo razpoloženega Alena Hodžića, ki jih je rešil v zadnji četrtini: pri zaostanku 69:77 minuto in 15 sekund pred koncem je namreč stvari vzel v svoje roke, zadel dve trojki in še koš za izenačenje na 77:77. V dodatnem delu igre pa so nato domači prevladovali in na koncu zanesljivo zmagali.

Najbolj razpoložen je bil sicer Marijan Čakarun s 27 točkami in 11 skoki, Lance Harris je dodal 18 točk, Hodžić in Marko Jagodić Kuridža pa po 14.

Včerajšnja tekma je bila zadnja v 3. krogu, preostala slovenska predstavnika sta v sredo izgubila; Borac je premagal Helios Suns z 81:63, Split pa Rogaško z 81:69. Na lestvici je Sixt Primorska ostala povsem na vrhu s tremi zmagami, neporažen pa ob najboljšem slovenskem klubu ostaja le še Split.

Naslednjo tekmo bodo Koprčani igrali v gosteh pri Borcu 17. oktobra.

Ana |  12 .10. 2018 ob  13: 54
Fantastično vzdušje! Bravi fantje!
Jana |  12 .10. 2018 ob  09: 28
Primorska in primorska, vabljeni na naslednjo tekmo. Lep sončen dan, smeha in veselja.
Koper |  12 .10. 2018 ob  08: 20