PRERIVANJE POD KOŠEM: Odlični Dragić 'razkuril' zvezdnika Toronta (VIDEO)

Slovenski košarkar Goran Dragić v ligi NBA niza uspeh za uspehom. Ponovno je bil prvi strelec Miami Heat, ki so danes ponoči v Torontu premagali Raptors z 90:89. Dvoboj je sicer minil v precej razgretem ozračju, saj so si številni košarkarji med tekmo skočili v lase. Na robu pretepa sta bila tudi Dragić in prvi strelec Toronta Demar DeRozan, a so mednju hitro skočili soigralci in sodniki.

Dragić je v 39 minutah igre dosegel 24 točk in ujel 12 odbitih žog. V zadnji sekundi je za zmago gostov zadel Wayne Ellington, ki je lepo sprejel Dragićevo podajo. Prvi strelec Toronta je bil DeRozan s 25 točkami.

"Mislil sem, da bo metal za tri, a se je odločil za preigravanje in zadel, ko je bilo najbolj pomembno," je o zadnjem Ellingtonovem metu dejal Dragić, ki je lepo našel soigralca s podajo. Ellington sicer slovi kot prvi strelec trojk pri Miamiju, a je tokrat presenetil vse in se s preigravanjem sprehodil pod koš in zadel za zmago.

V tretji četrtini sta zaradi vroče krvi, podelila sta si tudi nekaj zaušnic, predčasno v slačilnico morala Serge Ibaka iz Toronta in košarkar Miamija James Johnson. Toronto je tako vknjižil 11. poraz ob 28 zmagah, Miami je zabeležil 23. zmago, ima pa 17 porazov.