Prvi poraz za Koprčane

FC Koper je s prvim porazom tudi zapustil vrh lestvice. Težave predvsem v obrambi.

Rumeno modri, ki so bili pred tem krogom točkovno izenačeni z Mariborom in Celjem na vrhu lestvice, so v Novi Gorici doživeli prvi poraz v sezoni. Novogoričani so povsem zasluženo zmagali in pobrali poln izkupiček, saj so bili večino tekme boljši in konkretnejši tekmec. FC Luki Kopru so se na lestvici približali le na točko zaostanka.

Gorica : FC Koper 2:0 (2:0)    Strelca: 1:0 Celcer (13., 11-m), 2:0 Žigon (32.).
Stadion v športnem parku, gledalcev 1000
Gorica: Simčič, Celcer, Vetrih (od 74. Rojc), Širok, K. Jogan, Žigon, Arčon (od 90. Pavič), M. Mevlja, Gregorič, Ndiaye, A. Jogan.
Luka Koper: Hasić, Žibert (od 46. Čadikovski), Guberac, Majcen, Mavrič Rožič, Hadžić, Đukić, Palčič, Čovilo (od 34. Popović), Pučko (od 61. Lotrič), Bubalo.
Rumeni kartoni: K. Jogan, A. Jogan, Arčon; Žibert, Majcen, Đukić, Popović.
Rdeč karton: /.

Tekma v vroči Novi Gorici se je začela razburljivo. Najprej je bil v kazenskem prostoru domačih sumljivo zrušen Milan Bubalo, a sodnikova piščalka je ostala nema. V deseti minuti so domači nogometaši izvedli kot, v skoku je bil najvišji Miha Gregorič in z glavo zatresel okvir koprskih vrat. Tri minute zatem so imeli domači znova udarec iz kota, po katerem je Milan Bubalo v kazenskem prostoru igral z roko, zaradi česar je glavni sodnik pokazal na belo točko. Zanesljivi izvajalec najstrožje kazni je bil Uroš Celcer, čeprav je Hasič "skočil" v pravi kot.

V 15. minuti pa so izjemno priložnost za izenačenje imeli tudi "kanarčki", saj so po podobnem scenariju kot Goričani malo prej dobili enajstmetrovko, a jo je Ivici Gubercu Simčič ubranil.

Zatem je dvakrat poskusil domačega vratarja premagati še Miroslav Čovilo, a brez uspeha, zato pa so se v 32. minuti znova veselili domači, ko je z roba kazenskega prostora za 2:0 z lepim strelom zadel Dejan Žigon.

V drugem polčasu je Bračun koprski napad okrepil z novincem Čadikovskim. Koprčani, ki v prvem polčasu razen z bele točke niso bili nevarni, so drugi del igre začeli s streloma Denisa Popovića in Bubala, a je ostalo pri zanesljivem vodstvu domačih, ki so gostom v 54. minuti vrnili s prav tako ne dovolj dobrima poskusoma Krisa Jogana in Sandija Arčona. Pet minut pozneje so imeli domači, ki so bili boljši tekmec, novo lepo priložnost za povišanje vodstva, ko je po kotu močno sprožil Kris Jogan, vendar se je izkazal Ermin Hasić.

V 79. minuti so domači zahtevali najstrožjo kazen, ko je v kazenskem prostoru Damir Hadžić oviral Arčona, a si je slednji zaradi protestov zgolj prislužil rumeni karton. Sicer pa Koprčanom tudi v končnici tekme razen strela z glavo Bojana Đukića v 84. minuti ni uspelo ogroziti Simčičevih vrat, tako da je ostalo pri zasluženi zmagi domačih.