REMI JE BIL DOVOLJ: Gorica v drugem krogu

Goriške zgodbe

Nogometaši Gorice so na drugi tekmi 1. predkroga evropske lige doma remizirali z armensko ekipo Širak Gjumri z 2:2 (1:1) in se s skupnim izidom 4:2 uvrstili v nadaljevanje, kjer jih čaka tokrat prosti grški Panionios. Na prvi tekmi so namreč Novogoričani v gosteh zmagali z 2:0.

Izbranci Mirana Srebrniča so svojo prvo nalogo v evropski ligi uspešno opravili že na prvi tekmi, ko so na počasnem igrišču in v deževnem vremenu prišli do lepe prednosti. Junak Gorice je bil tedaj Rifet Kapić z obema goloma.

Na povratni tekmi so na tekmi so Armenci pokazali, da bodo drago prodali svojo kožo, čeprav so po avtogolu kmalu zaostajali z 0:3 v skupnem izidu. Miha Gregorič je v 13. minuti z desne strani ostro podal v kazenski prostor, Srb Marko Prljevič pa žogo preusmeril v lastno mrežo. Armenci so 21 minut pozneje izenačili, ko je Mohamed Kaba iz Slonokoščene obale sprožil strel z roba kazenskega prostora, žoga je spremenila smer, ko se je odbila od igralca domače ekipe in presenetila Grego Sorčana.

Že deset minut po začetku drugega dela igre je Vahan Bičahčjan z močnim strelom z roba kazenskega prostora poskrbel, da so domači gledalci še bolj zatrepetali, saj je goste potem le še zadetek ločil od napredovanja. Ob tem so v nadaljevanju Armenci zadeli tudi okvir vrat.

Prav ob koncu je bilo zelo napeto, v 88. minuti pa je bil zaradi drugega rumenega kartona izključen Robert Darbinjan. Sledil je mat v treh potezah, ki ga je v sodnikovem podaljšku s hitrim protinapadov zaključil Nigerijec v dresu domače zasedbe Bede Amarachi Osuji, ki je za piko na i preigral vratarja gostov za izenačenje. Tik pred koncem je bil izključen še Agvan Davojan za drugi rumeni karton.

goričan |  10 .07. 2017 ob  12: 05