Rokometaši Kopra domov z neodločenim izidom

Rokometaši Krke in Cimosa Kopra so se včeraj v 17. krogu 1. NLB Leasing lige razšli z neodločenim izidom 33:33 (13:17).

Koprčani so v boju za vrh izgubili točko, a so tudi z "le" eno po remiju v Novem mestu trdno zasidrani na tretjem mestu prvenstvene lestvice. Po prvem polčasu je kazalo, da bodo Primorci osvojili poln izkupiček, vse do 50. minute so imeli tudi prednost, toda v sami končnici bi se tekma lahko končala tudi z novomeškim slavjem, če ne bi v zadnji minuti Matjaž Brumen izenačil na končnih 33:33.

* Dvorana Marof, gledalcev 200, sodnika: Cvetko in Kavalar (oba Celje).
* Krka: Vrbinc, Štangelj, Orlič 1, Irman 1, Leban 5 (3), Fink 5, Flajs 3, Erčulj 3, Papež 11, Klobčar 1, Svetelšek 3.
* Cimos Koper: Vran, Škof, Osmajić 2, Gavranović 7, Brumen 11 (6), Bombač 5, Rapotec 2, Končenik 2, Poklar 3, Krivokapić 1, Bosković.
* Sedemmetrovke: Krka 3 (3), Cimos Koper 8 (6).
* Izključitve: Krka 6, Cimos Koper / minut.
* Rdeč karton: /.

Koprčani so sicer tekmo dobro začeli in po 18 minutah ter zadetku Vladimirja Osmajića vodili že z 9:4, na glavni odmor pa nesli zadetek manj naskoka, čeprav so vmes tudi domači že prepolovili zaostanek. Na zanesljivo zmago gostov je kazalo tudi v prvi polovici drugega polčasa, še v 46. minuti so namreč vodili z 26:22.

Zatem pa so se domači podali v lov na izenačenje in na krilih znova izjemno učinkovitega Jerneja Papeža (11 golov) v 58. minuti povedli z 32:31. Brumen je nato izid spet poravnal, Mitja Klobčar pa že v zadnji minuti poskrbel za novo Krkino vodstvo. Za delitev plena je malo pred zadnjo sireno s svojim 11. golom na tekmi poskrbel Brumen.