Rumeno-modri gladko zmagali

Cimos Koper je včeraj v športni dvorani Bonifika pred 250 gledalci brez težav zmogel prvo prepreko na poti do vrha Pokala Slovenije, saj je premagal ekipo Jeruzalem Ormoža z rezultatom 42 proti 22.

Cimos Koper - Jeruz. Ormož 42:22 (20:9)  Dvorana Bonifika, gledalcev 250, sodnika: Cvetko, Kavalar (Celje)
Cimos Koper: Dobelšek 4, Grzentič 7, Brumen 1, Bombač, Poklar T. 6, Škof 10 obramb, Poklar N., Vran 9 obramb, Hrastnik 5, Konečnik 1, Rapotec 2, Gavranović 3, Bundalo, Bošković 9, Bratkovič 4, Osmajić Trener: Fredi Radojkovič; izključitve: 2 minuti; 7-metrovke: 2/0
Jeruzalem Ormož: Šulek, Mavrič, Deržič, Ogorelc 6, Rajšp 6, Cvetko 3, Kirič, Kolmančič 2, Hrupič, Žuran, Topolovec, Šišmanovič 5 Trener: Saša Praprotnik; izključitve: 2 minuti; 7-metrovke: 4/2

V koprski športni dvorani Bonifika so se včeraj morebitne želje Ormožanov po presenečenju hitro razblinile. Gostje so v Koper pripotovali le z 12 igralci in kmalu so uvideli, da so brez pravih možnosti.

Kljub temu, da je trener Fredi Radojkovič na tribuno "poslal" Krivokapića in Manojlovića, obenem pa sta vso tekmo počivala Vladimir Osmajić in Dean Bombač, je bila kakovostna razlika med ekipama enostavno prevelika. Prednost Koprčanov je naraščala skozi vso tekmo, najvišjo prednost (22 golov) pa so rokometaši Cimosa imeli nekaj minut pred koncem tekme.

O tekmi ni treba veliko pisati, saj rezultat pove vse. Trener Radojkovič je dal priložnost mlajšim igralcem, ki so jo v veliki meri izkoristili. Prva postava je v celoti počivala in hranila moči za veliko težji obračun v Ribnici v soboto.

Priložnost predvsem za mlade igralce

Prednost Cimosa je naraščala iz minute v minuto. Ob polčasu je znašala 11 golov, tik pred koncem tekme že 22, končni rezultat pa je pokazal 20 golov prednosti za domače. Gledalci so lahko na delu videli mlade igralce, ki so jih s številnimi lepimi potezami navduševali skozi vso tekmo.

Prikazali so hitro in agresivno igro v obrambi, obenem pa so hitro vlekli "kontre" in polnili mrežo obeh vratarjev Ormoža. Koprčani zdaj čakajo na nasprotnika v osmini finala, s katerim se bodo pomerili v oktobru.