RUSKA RAZGLEDNICA: Hrvati namučili navijače (VIDEO)

Hrvaška nogometna reprezentanca je zadnja polfinalistka svetovnega prvenstva v Rusiji. V Sočiju je v četrtfinalu po enajstmetrovkah premagala domačo vrsto Rusije s 4:3 (1:1, 1:1, 2:2). V polfinalu se bodo Hrvati merili z Anglijo, ki je v Samari ugnala Švedsko z 2:0 (1:0).

V Sočiju sta se srečali ekipi, ki sta se v četrtfinale prebili po enajstmetrovkah. Rusi so izločili Špance, Hrvati pa Dance. Kazenski streli pa so kljub drugačnim napovedim, v katerih so bili Hrvati v vlogi favorita, odločili tudi zadnjega polfinalista. Tako kot na tekmi z Danci je tudi tokrat odločilni strel zadel Ivan Rakitić.

Hrvati so tako po 20 letih spet v polfinalu mundiala, Rusi pa so prekinili niz uspehov gostiteljev prvenstev. Na prejšnjih petih SP se je gostitelj prebil vsaj do polfinala, Rusi so tokrat obstali stopničko nižje.

Prvi polčas ni postregel s posebno razburljivo predstavo. Priložnosti na obeh straneh je bilo malo, kljub temu pa sta obe ekipi po enkrat zadeli.

Povedli so Rusi v 31. minuti, ko je zadel Denis Čerišev, ki je s strelom z dobrih 20 metrov žogo poslal v levi zgornji kot hrvaških vrat. Devet minut pozneje so Hrvati izenačili, potem ko so Rusi bolj ali manj le gledali Maria Mandžukića, ki je po levi strani prišel v kazenski prostor in žogo podal v sredino do Andreja Kramarića, ki je z glavo zadel za 1:1.

Uvod drugega polčasa je bil precej miren, v 60. minuti pa so imeli Hrvati izjemno priložnost za vodstvo, ko je Ivan Perišić po odbiti žogi prišel do strela z osmi metrov, a je zadel vratnico.

Takoj zatem je na drugi strani z glavo poskusil Artem Dzjuba, a Danijel Subašić ni imel pretežkega dela. V 72. minuti je z glavo poskusil še Aleksandr Erohin, a žogo poslal malce čez gol.

Ekipi tudi v nadaljevanju nista bili posebej napadalno razpoloženi, na drugi strani sta obrambi dobro opravljali svoje delo, tako da se izid ni več spremenil.

Sledil je podaljšek, v katerem so Hrvati povedli v 101. minuti, potem ko je po kotu, ki ga je izvedel Luka Modrić, z glavo zadel Domagoj Vida.

V 112. minuti so po kotu do strela prišli tudi Rusi, poskusil je Daler Kuzjajev, toda Subašić je bil na mestu. Zato pa so Rusi izenačili tri minute pozneje, ko je po prostem strelu in podaji Alana Dzagojeva z glavo zadel Manuel Fernandes.

Ko je malce pred koncem Subašić obranil še strel Romana Zobnina, je bilo jasno, da bodo zmagovalca odločile enajstmetrovke. Pri Hrvatih so zadeli Marcelo Brozović, Modrić, Vida in Rakitić, pri Rusih pa Dzagojev, Sergej Ignaševič in Kuzjajev. Subašić je obranil strel Fedorju Smolovu, Igor Akinfejev pa Mateu Kovačiću. Fernandes pa je zgrešil gol.

stelinaaa |  10 .07. 2018 ob  00: 14
Hrvaskaaa srecno v sredo ,upam da zmagaste in da osvojiste naslov svetovnega prvaka!!!
amater |  08 .07. 2018 ob  16: 32
vcasih gledam nogomet,ampak samo ce ne igrajo hrvatje
@hrvoje |  08 .07. 2018 ob  13: 16
Kaj pa Vida, ko je provociral z ”naj zivi Ukrajina”? Hrvati so zame provokatorji prve klase, kot Svica in to me tako odbija, da ne bom nikoli navijal za njih.
Fucbal |  08 .07. 2018 ob  13: 14
Hrčki s tako igro ne bodo prišli daleč. Dejansko so mislili, da bodo Rusijo ugnali z levo roko pa so se zmotili. Anglija jih bo naucila par lekcij.

@tipično |  08 .07. 2018 ob  12: 34
Ma kakšna foušija, boli me K....C za nogomet............
tipično |  08 .07. 2018 ob  11: 28
-3
Po slovensko foušarija in žlehtnoba povsod tudi v športu.Če bi igrali naši,italijani,avstrijci ali mađari bi pravtako navijal za njih,ker jih ni sem navijal za hrvate,ker so naši sosedi in si to zaslužijo,ker so z igro tudi to dokazali.
@@haraso,batman,tes skoda  |  08 .07. 2018 ob  09: 31
Edino, kar ne trpim so domoljubno ustaš.e skladbice po tekmi. Preslikava države skozi šport ala zds.............
Italija |  08 .07. 2018 ob  09: 25
Jaz pa sem navijal za Italijo in Slovenijo na SP.
@haraso,batman,tes skoda |  08 .07. 2018 ob  09: 21
-2
Trpite a? Vsi na 2Cellos a tipicno slovencelni kot je rekel Boscarol "Slovenci lahko oprostijo vse samo uspeha ne!". Zato nas ni na SP v nogometu, ne bo nas na SP v rokometu, v kosarki tudi ne, v hokeju izpadli,...upam da vse tri vas nagu..i Putin,ko imate tolko skupnega.
res res škoda |  08 .07. 2018 ob  09: 07
Tudi jaz sem navijal za ruse. A v garderobi Čavoglave in Tomson..
batman |  08 .07. 2018 ob  09: 01
Res škoda, sem navijal tudi jaz za Ruse!
Harašo |  08 .07. 2018 ob  08: 53