RUSKA RAZGLEDNICA: Konec za Ronaldovo Portugalsko in Messijevo Argentino

Francoska in urugvajska nogometna reprezentanca sta prvi četrtfinalistki svetovnega prvenstva v Rusiji. Francozi so v osmini finala v Kazanu premagali Argentino s 4:3 (1:1). V četrtfinalu jo čaka tekma z Urugvajem, ki je v osmini finala v Sočiju premagal Portugalsko z 2:1 (1:0).

Dvoboj nekdanjih svetovnih prvakov je postregel s pravo poslastico, sedmimi goli in mojstrovinami obrambnih igralcev, hitrim vodstvom Francije, izenačenjem ter vodstvom Argentine, dvema goloma najstnika Kyliana Mbappeja v štirih minutah, argentinskim lovljenjem tekmecev v izdihljajih tekme po prejetih štirih golih ter verjetnim koncem reprezentančne kariere Lionela Messija, ki po uspehu Francije ostaja brez reprezentančne lovorike na SP.

Zvečer se je moral od vzhodne velikanke Rusije posloviti še njegov večni Messijev tekmec Cristiano Ronaldo. Čeprav so Portugalci predvsem v drugem polčasu več napadali, pa so Urugvajci pokazali, da so zahteven tekmec, z dvema goloma Edinsona Cavanija, ta je moral v 74. minuti iz igre zaradi poškodbe, so se prebili med najboljših osem ekip, kjer se bodo za vstop v polfinale merili s Francozi.