RUSKA RAZGLEDNICA: Portugalska v osmini finala, Ronaldo zgrešil enajstmetrovko (VIDEO)

Portugalska nogometna reprezentanca je v 3. krogu svetovnega prvenstva v Rusiji v Saransku remizirala z Iranom 1:1 (1:0) in se uvrstila v osmino finala. Iz skupine B se je med najboljših 16 uspelo prebiti še Španiji, ki je v Kaliningradu igrala 2:2 z Marokom.

Portugalska - Urugvaj in Španija - Rusija sta prva para osmine finala 21. svetovnega prvenstva v Rusiji. Aktualni evropski prvaki in Urugvajci se bodo pomerili v soboto, 30. junija, ob 20. uri v Sočiju, svetovni prvaki 2010 in gostitelji prvenstva pa bodo igrali dan kasneje ob 16. uri v Moskvi.

Portugalci so osvojili drugo mesto v skupini A, potem ko so v uvodu remizirali s Španijo, nato tesno premagali Maroko in na koncu tudi srečno izvlekli točko proti Iranu.

Nogometna reprezentanca Savdske Arabije je v 3. krogu svetovnega prvenstva v Rusiji v Volgogradu premagala Egipt z 2:1 (1:1). Savdijci so s tem osvojili tretje mesto v skupini A, za obe ekipi pa je konec mundiala. Iz te skupine sta v osmino finala napredovala Urugvaj in Rusija. Urugvaj je v Samari sicer s 3:0 (2:0) premaga gostiteljico prvenstva.

Čeprav so imeli Portugalci v prvem polčasu 70 odstotkov časa žogo v svoji posesti, ob koncu tekme je bilo razmerje 67-33, so do zadnjih sekund trepetali za preboj v nadaljnje tekmovanje. Iran se je pokazal kot čvrst tekmec, ki je v zaključku najprej izenačil, nato pa imel še zelo lepo priložnost za zmago, ki bi lahko Portugalcem na drugem zaporednem svetovnem prvenstvu zaprla pot v osmino finala.

Prvi je zapretil Cristiano Ronaldo. Že v tretji minuti se je prebil mimo obrambne vrste, močno streljal, vendar je bil vratar Alireza Beiranvand na mestu. Sledil je poskus Irancev preko Vahida Amirija, ki je slabo zadel žogo, v deveti minuti pa pa so Portugalci zapravili najlepšo priložnost v prvem polčasu. Nesporazuma med obrambnim igralcem in vratarjem Irana ni izkoristil Joao Mario, ki je imel z roba kazenskega prosta na voljo praktično cel gol.

Portugalska je terensko premoč kronala v 45. minuti. Ricardo Quaresma se je prebil v kazenski prostor ter s strani in z natančnim, zahtevnim strelom - z zunanjo stranjo čevlja - zadel v zgornji kot vrat.

Petkratni dobitnik zlate žoge ni zatresel mreže

Evropski prvaki 2016 so imeli v 53. minuti idealno priložnost za povišanje izida. Padec Ronalda v kazenskem prostoru je sodnik iz Paragvaja po ogledu video posnetka ocenil kot najstrožjo kazen, petkratni dobitnik zlate žoge pa je sam izvedel strel z bele točke. Ronaldo ni zatresel mreže oziroma je vratar Beinranvand obranil njegov strel. Ronaldo je tako postal prvi Portugalec, ki je na svetovnih prvenstvih zgrešil strel z enajstih metrov.

Do konca tekme so se razburjenja samo še stopnjevala. Zelo vroče, predvsem Cristianu Ronaldu, je bilo v 83. minuti. Na igrišču je po dvoboju s portugalskim zvezdnikom obležal iranski branilec. Počasni posnetek je pokazal, da ga je Ronaldo udaril s komolcem oziroma podlahtjo, sodnik pa ga je po ogledu video posnetka za nešportno potezo kaznoval z rumenim kartonom.

VAR oziroma video tehnologija je bil na preizkušnji še tretjič na tej tekmi v 93. minuti. Cedric Soares je v kazenskem prostoru igral z roko, dvajseto najstrožjo kazen na tem svetovnem prvenstvu, kar je že nov rekord mundialov, pa je v 1:1 pretvoril Karim Ansarifard.

Do konca tekme bi lahko Iran poskrbel za največje presenečenje na tem prvenstvu, vendar Mehdi Taremi v 95. minuti ni izkoristil idealne priložnosti za gol in izjemen preobrat. Zadel je le zunanji del mreže.

Sploh |  26 .06. 2018 ob  07: 56
Ni Ron tako dober kot ga kujejo v oblake ! V igri sploh ni učinkovit, celotno moštvo MORA njemu servirat žoge. Samo poglejte, kako se dere, če kdo samovstojno strelja proti golu, pa ne zadene, namesto a bi njemu podal! Vsi člani ekipe garajo za njegov "uspeh". On dobiva milione, drugi pa drobiž. Tudi v nogometu najbolje živi ma...a.