RUSKA RAZGLEDNICA: Švicarji Srbom pustili upati do zadnje minute (VIDEO)

Švicarska nogometna reprezentanca je v 2. krogu svetovnega prvenstva v Rusiji premagala Srbijo z 2:1. Že pred tem je na prvi včerajšnji tekmi skupine E Brazilija ugnala Kostariko z 2:0. Prav tako z 2:0 je slavila nigerijska nogometna reprezentanca v skupini D proti Islandiji.

Srbija je odlično začela tekmo in v peti minuti zagrozila prek Aleksandra Mitrovića, ko je streljal z glavo, Yann Sommer pa se je izkazal. Še v isti minuti pa je Mitrović dobil dvoboj s švicarskim vratarjem, potem ko je spet z glavo unovčil podajo Dušana Tadića z desne strani.

V deseti minuti so prvič resneje streljali tudi Švicarji, ko je bil premalo natančen Blerim Džemaili. Na drugi strani je zgrešil tudi Sergej Milinković-Savić. V 30. minuti je bil spet v priložnosti Džemaili, a je Vladimir Stojković njegov poskus iz bližine ustavil. Na drugi strani je v 37. minuti poskusil Tadić, a je bil Sommer na mestu.

V 52. minuti je znova do strela z glavo prišel Mitrović, a je po kotu meril previsoko. Še v isti minuti pa so Švicarji izenačili, ko je Granit Xhaka prišel do strela z 20 metrov po odbiti žogi. V 58. minuti so imeli Švicarji novo priložnost, ko se je Xherdan Shaqiri nenadoma odločil za strel malce z desne strani in oplazil nasprotno vratnico.

Nekaj pozneje so Srbi zahtevali najstrožjo kazen, ko sta dva švicarska branilca v kazenskem prostoru v "sendvič" vzela Mitrovića in ga podrla, toda sodniki se niso odločili za strel z bele točke.

V 84. minuti je na drugi strani pri Švicarjih do strela v kazenskem prostoru prišel Mario Gavranović, Stojković pa je dobro posredoval. Dve minuti pred tem je srbski vratar izvrstno posredoval tudi po poskusu Breela Embola.

V 90. minuti pa so Švicarji prišli do zmagovitega zadetka, ko je Shaqiri krenil v protinapad, bil hitrejši od srbskih branilcev in nato premagal še Stojkovića za 2:1.

@Ivan |  23 .06. 2018 ob  11: 36