ŠE EN NEUSPEH MANDARIĆA: Olimpija ekspresno končala evropsko sezono

Nogometaši ljubljanske Olimpije so na povratni tekmi 1. predkroga za evropsko ligo izgubili proti finski Vaasi z 0:1 (0:0) in končali evropsko sezono. Vaasa je pred tednom dni na Finskem zmagala z 1:0 in se bo v nadaljevanju tekmovanja pomerila Brondbyjem.

Olimpija se je s Finske vrnila s porazom, pred tednom dni je Vaasa iz edinega strela zadela, Ljubljančani pa so vse prej kot navdušili. V domačih Stožicah varovancem Igorja Bišćana ni ostalo nič drugega kot napad od prve minute. S tem so res poskusili, a noben poskus ni bil posebej nevaren za gol finske ekipe, ki pa je svojo priložnost izkoristila. V 66. minuti je s prvim dotikom na tekmi s prostega strela zabil rezervist Sebastian Strandvall.

Domači so imeli žogo ves prvi polčas več v svoji posesti, v prvih 45 minut kar 72-odstotno, a nevarnega strela proti golu gostov niso sprožili. Alexandru Cretu, Kenan Bajrić, Goran Brkić, Nathan Oduwa in soigralci so sicer poskušali, a merili čez ali pa mimo gola.

Olimpija je v drugem polčasu nadaljevala z obleganjem finskega gola, Cretu je dvakrat poskusil srečo, a zadel finsko obrambo. V 60. minuti je bilo še najbolj vroče, ko je Oduwa prodrl po desni strani, podal v kazenski prostor, Benko in Tomić pa se nista sporazumela, kdo bo streljal, priložnost je tako splavala po vodi.

Velik šok za navijače

V 66. minuti so navijači v Stožicah ter Olimpija doživeli velik šok. Vaasa je prišla do prostega strela, žogo si je nastavil Sebastian Strandvall, ki je v igro prišel nekaj sekund pred tem, ter zadel. Vratar Olimpije Nejc Vidmar ob strelu ni najbolje posredoval, saj je žoga letela po sredini gola.

Olimpija je v 75. minuti prišla do najbolj nevarnega strela, rezervist Blessing Eleke z roba kazenskega prostora zadel zunanji del mreže Vaase. Poskusi Olimpije do konca tekme so bili jalovi.

* Stadion Stožice, gledalcev 3500, sodniki: Kominis, Baltas, Alexeas (vsi Grčija).
* Strelec: 0:1 Strandvall (66.)
* Olimpija Ljubljana: Vidmar, Cretu, Brkić (od 70. Gajić), Oduwa, Issah, Benko (od 63. Eleke), Ilić (od 76. Miškić), Mitrović, Bajrić, Štiglec, Tomić.
* Vaasa: Meerits, Lahti, Engström (od 76. Jürgenson), Viitikko, Voutilainen, Hakola, Lähde (od 46. Sohna), Morrissey, Levänen, Vahtera (od 66. Standvall), Lampi.
* Rumeni kartoni: Bajrić, Abass; Lähde, Meerits
* Rdeč karton: /.

VELJKO |  08 .07. 2017 ob  18: 41
@mejro Olimpija je tik pred propadom in zahvala gre MANDARICU.

Spokajte ga cimprej v tujino.
Kleo |  08 .07. 2017 ob  18: 40
Ma res ko j.... Olimpijo. Naj delajo kar hocejo.
Mejro |  08 .07. 2017 ob  18: 38
-4
Mandarica ni pripeljal popovic, ampak Rudonja. Pac naivno mu je verjel in valda pokvarjeni stric manđa je kot to obvlada zmuckaril in skoraj unicil klub.

Popo pa ga sedaj resuje in vem, da ga tudi bo. Forzaasa Koper!!!
Razočaran |  08 .07. 2017 ob  16: 54
Satira, ki sprevrgla se je v grotesko. Namesto delat uspešnice tu v Slo delajo vsi samo velike poraze. Od nogometa do podjetništva ...
muffa |  08 .07. 2017 ob  16: 31