Slovenski gasilci posegli v svetovni vrh

Slovenija

Slovenski gasilci so na nedavnem mednarodnem gasilskem tekmovanju Najtežji dve minuti v športu - Firefighter Combat Challenge, ki je potekalo v Phoenixu v Arizoni, posegli med najboljše profesionalne gasilce na svetu. Danes jih bodo sprejeli na Letališču Jožeta Pučnika.

Med slovesnko ekipo tudi Ajdovec Amer Čosić (na fotografiji)

Slovenske gasilske barve so letos zastopali Domen Pavlič (PGD Begunje), Matic Zupan (PGD Moste), Anže Habjan (PGD Podnart), Gregor Stanonik (PGD Gorenja vas) in Amer Čosić (gasilska enota Nova Gorica).

Na tekmovanju so trije izboljšali svoj osebni rekord, dva pa sta prišla v elitni klub Lions Den, to je med tekmovalce, ki s progo dobesedno pometejo in so njihovi časi boljši od 100 sekund.

V konkurenci 592 se je vseh pet slovenskih gasilcev prvi dan tekmovanja uvrstilo v finale, kjer so se na koncu (razen Čosića, ki se je poškodoval) uvrstili med 18. in 44. mestom, ekipno (štejejo najboljši trije časi tekmovalcev ekipe) pa so se uvrstili na 4. mesto.

Ekipno dosegli 6. mesto

Drugi tekmovalni dan sta Pavlič in Zupan v tandemu osvojila 8. mesto, Stanonik in Habjan pa 14. mesto. Ekipno so slovenski gasilci dosegli 6. mesto, pri čemer so na primer nove prvake premagali v kvalifikacijah.

Ekipo slovenskih gasilcev - med katerimi so štirje prostovoljci, eden pa poklicni gasilec - bodo danes nekaj po 13. uri pričakali na Letališču Jožeta Pučnika Ljubljana, nato pa bo sledil uradni sprejem, ki se bo nadaljeval ob 18. uri v PGD Begunje, kjer bodo gasilcem pripravili posebno presenečenje.