Šok na Bonifiki

Prvi polfinalisti slovenskega nogometnega pokala, pokala Hervis, so nogometaši Aluminija, ki so na povratni tekmi četrtfinala v športnem parku v Novi Gorici premagali Goričane z 2:0. Na drugem obračunu dneva je sledilo še eno presenečenje, saj so Triglavani po podaljšku izločili Luko Koper. V četrtfinalu na sporedu še derbi Olimpija - Maribor.

Na prvi tekmi četrtfinala v Kidričevem so belo-modri sicer zmagali z 2:1, a po današnji tekmi pred domačimi navijači so Goričani ostali brez polfinalne vozovnice. Goričani so zadnjih deset minut po izključitvi Davida Kašnika igrali celo z igralcem več, vendar jim tudi to ni pomagalo. V 83. minuti je vodilni zadetek za goste dosegel Jurica Jeleć, v 90. minuti pa je na 2:0 povišal Robert Kurež.

Presenečenje na Bonifiki

Po drugi tekmi dneva so se od nadaljevanja slovenskega pokala poslovili še koprski nogometaši. Potem ko so na prvi tekmi tega prvoligaškega obračuna v Kranju kanarčki zmagali z 1:0, so na povratni na domačem stadionu Bonifika v 90. minuti prejeli zadetek. Sledila sta podaljška, na koncu prvega pa so Kranjčani zabili še en gol in izločili Koper iz nadaljnjega tekmovanja.

Danes bi morala biti na sporedu še tekma med Dravinjo in Celjem, a bo zaradi težav s pripravo igrišča šele 21. novembra.

Medtem pa so mariborski nogometaši danes odigrali zaostalo tekmo osmine finala pokala Slovenije proti vodilnemu drugoligašu Zavrču in v gosteh slavili zmago z 2:0. Strelca sta bila že v prvem polčasu Robert Berić (26. minuta) in Dejan Mezga (31.). Branilci pokalnega naslova se bodo v četrtfinalu tako pomerili z ljubljansko Olimpijo.