Toča golov proti Romuniji!

Slovenija je pred pričetkom kvalifikacij za SP v Braziliji leta 2014 vknjižila pomembno zmago (4:3), ki bo Stojanovićevim varovancem vlila potrebno samozavest pred septembrskimi boji. Zadeli so Boštjan Cesar v prvem ter Zlatko Dedič (dvakrat) in Andraž Kirm v drugem delu srečanja. To je po dveh remijih in porazu tudi prva zmaga za selektorja.

Srečanje v Stožicah se še ni dobro začelo, ko je Slovenija na krilih Cesarja že vodila. Razpoloženi Andraž Kirm je izvajal prvi kot na srečanju, v kazenskem prostoru pa se je po nekaj odbitih strelih najbolje znašel obrambni nogometaš Chieva, ki je na svojem 62 nastopu za slovensko trobojnico zabil svoj peti zadetek. Kasneje se je nekajkrat v ugodni poziciji znašel Kirm (22., 24. in 38.minuta), a poti do gola v prvem delu srečanja ni našel.

SLOVENIJA : ROMUNIJA 4:3 (1:0)
Strelci: Cesar (4'), Dedić (50'/11m in 60'), Kirm (69'); Papp (56'), Torje (68'/11m), Grozav (79').
Slovenija: J. Handanović, Brečko, Šuler (od 90. Maroh), Cesar, Struna, Radosavljević, Kurtić (od 72. Mertelj), Kirm (od 88. Bačinović), Birsa (od 80. Šišić), Dedić (od 72. Iličić), Matavž (od 84. Velikonja).
Selektor: Slaviša Stojanović
Romunija: Lobont, Papp (od 74. Luchin), Rat (od 80. Latovlevici), Chiriches, Lazar (od 46. Bourecanu), Marica (od 65. Niculae), Tanase, Torje, Cocis, Gaman (od 46. Tamas), Stancu (od 46. Grozav).
Selektor: Victor Piturca

Gostje so imeli v prvem delu nekaj polpriložnosti a resneje niso ogrožali Handanovičeva vrata. Tokrat je branil starejši od bratrancev Handanovič, Samir pa je zaradi poškodovanega kolena srečanje spremljal s tribune. Prav tako je obsedel Bojan Jokić (poškodba gležnja), zaradi česar je Stojanović v ogenj poslal Andraža Struno.

V začetku drugega dela so Romuni prišli do gola, ki pa zaradi prekrška nad Handanovičem ni bil priznan. To je dodatno podžgalo domačo izbrano vrsto, ki je v 50. minuti povišala vodstvo. Za nov gol Slovenije je iz bele točke poskrbel Zlatko Dedič, ki je do konca srečanja v reprezentančno statistiko dodal še svoj osmi zadetek.

Gostje so lovili zaostanek in ga v 56. minuti preko Paula Pappa znižali. Vroče je bilo vse do 60. minute, ko je Dedičev drugi zadetek na srečanju presekal ofenzivo gostov.

Pred Švico skrbi vzbuja obramba

Če je Slovenija izvajala enajstmetrovko, so do nje prišli tudi Romuni. V 67. minuti je Gabriel Torje izkoristil priložnost za zadetek, minuto zatem pa je znova zavreščalo na tribunah. Tokrat je bil natančen Kirm. S tem pa toče zadetkov na Stožicah še ni bilo konec. Končni izid srečanja je v 80. minuti postavil Gheorghe Grozav.

Slaviša Stojanović, selektor Slovenije: "Dvakrat smo imeli lepo prednost, ki je nismo uspeli zadržati. Prenaivno smo dobili zadetke, a smo tekmo srečno pripeljali do konca. To je potrebno odpraviti, saj se na tej ravni tovrstne napake skoraj vedno kaznujejo in to se je zgodilo tudi danes. Kljub vsemu smo zadeli štiri gole, kar ni slabo."