Toča zadetkov odnesla Muro

Nogometaši Luke Koper so v 7. krogu 1. slovenske nogometne lige premagali Muro 05 z 4:1 (2:0).

Tekma v Kopru se je začela z 20-minutno zamudo, saj se je nevihtno nebo nad Koprom odprlo prav pred predvidenim začetkom tekme. V teh razmerah so se bolje znašli Koprčani, ki so hitro pozabili poraz iz Nove Gorice in Muri natresli štiri gole. Sobočani pa še naprej ne najdejo poti iz krize v domačem prvenstvu. Včeraj so doživeli že šesti poraz zapored in še vedno na dnu lestvice ostajajo pri vsega točki, ki so jo osvojili v uvodu prvenstva doma proti Rudarju. Koper se je s četrto zmago prebil na drugo mesto lestvice, za vodilnim Mariborom zaostaja tri točke.

FC KOPER - MURA 05  4:1 (2:0).
* Stadion Bonifika, gledalcev 350, sodniki: Jug (Tolmin), Kopač (Idrija) in Bensa (Kojsko).
* Strelci: 1:0 Đukić (9.), 2:0 Brečević (36.), 3:0 Brečević (63.), 3:1 Bohar (64.), 4:1 Čadikovski (86.).
* Luka Koper: Hasić, Guberac, Brečević (od 70. Čadikovski), Popović (od 79. Žibert), Filipovič, Mavrič-Rožič, Hadžić, Đukić, Palčič, Pučko, Bubalo (od 70. Majcen).
* Mura 05: Draković, Sreš (od 46. Majer), Bohar, Horvat, Buzeti, Vaš, Travner, Janža, Kouter (od 46. Fajić), Eterović, Maruško.
* Rumeni kartoni: Hadžić, Bubalo, Žibert.
* Rdeč karton: /.

Koprčani so prvič v tej sezoni na domačem terenu zaigrali po pričakovanjih. Že od prve minute dalje so močno pritisnili proti vratom gostov iz Murske Sobote. V sedmi minuti je Matej Pučko pritekel sam pred Filipa Drakovića, a je slednji njegov strel obranil. Dve minuti pozneje je po visoki podaji v kazenski prostor najvišje skočil Bojan Đukić, ki je z glavo žogo poslal v Murino mrežo za 1:0.

Sredi prvega polčasa so gosti vzpostavili ravnotežje, vendar kljub kombinatorni igri, ki so jo kazali skozi vso tekmo, Ermina Hasića niso resneje ogrozili. Bistveno bolj konkretni so bili domači, ki so v 36. minuti povedli z 2:0. Ivan Brečević je stekel sam proti Drakoviću, ga lepo preigral, nato pa žogo poslal v prazno mrežo.

Gostujoči trener Oliver Bogatinov, ki je tekmo spremljal z novinarskega stolpa, je takoj ob začetku drugega polčasa v igro poslal najboljšega napadalca Nusmirja Fajića in Aleša Majerja. Muraši so še naprej z igro kratkih podaj imeli terensko premoč, Koprčani pa so se osredotočili na hitre protinapade. V enem od teh je v 63. minuti Pučko duhovito zaposlil Brečevića, ki mu ni bilo težko zadeti za 3:0.

Že minuto zatem je Fajić s 16 metrov izvrstno sprožil iz voleja, Hasić je žogo odbil, Damjan Bohar pa jo potisnil v prazno koprsko mrežo za 3:1. Priložnost, da bi gosti tekmo naredili še bolj zanimivo, so zapravili v 84. minuti. Leon Horvat je dobro izvedel prosti strel z 20 metrov, vendar je le za malce zgrešil koprska vrata. Tekmo je dokončno odločil Dragan Čadikovski, ki je izkoristil globinsko podaji in z desetih metrov spretno žogo poslal za Drakovićev hrbet.