V Kopru pet novih državnih rekordov!

Na koprskem atletskem stadionu je bilo včeraj, v nedeljo, 10. junija 2012, postavljenih kar pet novih državnih atletskih rekordov, dva od njih sta postavili atletinji Atletskega kluba Koper.

Atletski pokal Slovenije za najmlajše kategorije se je odvil včeraj, 10. junija 2012, na koprskem atletskem stadionu. Deveturna predstava je postregla z več kot 700 nastopi atletov in atletinj iz kar 39 slovenskih atletskih klubov in nekaterih osnovnih šol.

V različnih atletskih disciplinah so tekmovali v kategorijah U12 in U14. Odlična pripravljenost mladih atletskih upov je botrovala dejstvu, da so v Kopru postavili kar pet novih državnih rekordov. Na 200 m z ovirami ga je dosegel Dobrovoljc Žan (VRH) 30,73, na isti razdalji Gorenc Martina (KRO) 31,43 (oba U14), Pepelnak Marko (KLC)  je z rezultatom 8,54 postavil državni rekord na 60 m za U12, Cah Klara je postavila nov najboljši dosežek v državi v hitri hoji na 800 metrov 4:48,41 za U12, Eva Čanadi pa v hitri hoji na 1200 metrov 7:05,50 za U14 (obe atletinji Atletskega kluba Koper).

Atleti in atletinja AK Koper skupno osvojili kar 8 medalj in veliko število uvrstitev med najboljšo peterico, na koncu pa bili med 39 ekipami odlični peti. Atletski pokal za najboljši ekipni uspeh so osvojili atleti in atletinje ljubljanskega Massa.

Naslednja atletska predstava bo v Kopru 7. in 8. julija, ko bo na sporedu odprto Državno prvenstvo za člane in članice.