VAS SKRBI, ALI RES NOSITE VERSACEJA? Bolj naj vas skrbi, ali uživate pravo hrano in zdravila, ali ponaredek

Svet

Carinski organi držav članic Evropske unije so lani na zunanjih mejah zasegli več kot 31 milijonov ponarejenih izdelkov, ki bi bili na črnem trgu vredni več kot 580 milijonov evrov, je danes v Bruslju razkrila Evropska komisija.

Slike so simbolične.

Številke so se od leta 2016 na splošno sicer zmanjšale, a je delež ponarejenega in potencialno nevarnega blaga za vsakdanjo uporabo, kot so zdravstveni izdelki, zdravila, igrače in električne naprave, zdaj pri vseh zasegih veliko večji, opozarja komisija. Kar 43 odstotkov vsega zaseženega blaga namreč spada v to kategorijo.

Na splošno je bilo med ponarejenimi izdelki največ živil. Predstavljala so 24 odstotkov vseh zadržanih izdelkov. Sledile so igrače (11 odstotkov), cigarete (devet odstotkov) in oblačila (sedem odstotkov).

Največ ponarejenih zdravil prihaja iz Indije

Kar zadeva način prevoza, je 65 odstotkov vseh zadržanih izdelkov v EU vstopilo po pomorski poti, navadno v velikih pošiljkah. Sledi zračni promet s 14 odstotki ponarejenih izdelkov. Na tretjem mestu so kurirske in poštne storitve s skupno 11 odstotki ponarejenih izdelkov, ki so v glavnem na spletu naročeno potrošniško blago, kot so čevlji, obleke, torbe in ure.

Kitajska je glavna država porekla ponarejenega blaga, ki vstopa v EU. Največ ponarejenih oblačil izvira iz Turčije, medtem ko je večina ponarejenih mobilnih telefonov in dodatkov, kartuš za tiskalnike, tonerjev, zgoščenk in podobnega v EU vstopila iz Hongkonga in Kitajske. Država porekla ponarejenih in potencialno škodljivih zdravil je bila najpogosteje Indija.

90 odstotkov zadržanega blaga je bilo uničenega ali pa je bil začet sodni postopek za ugotavljanje kršitev ali kot del kazenskega postopka, je še objavila Evropska komisija. Gre za podatke o carinskih ukrepih za uveljavljanje pravic intelektualne lastnine, ki jih komisiji posredujejo carinske uprave držav članic.

V nekaterih primerih gre za zelo nevarne izdelke

Komisar za ekonomske in finančne zadeve Pierre Moscovici je ob razkritju teh številk dejal, da carinski organi članic EU na ta način uspešno ščitijo državljane pred lažnimi, ponarejenimi in včasih tudi zelo nevarnimi izdelki.

"Ustavljanje uvoza ponarejenega blaga v EU tudi podpira delovna mesta in gospodarstvo. Evropska unija si prizadeva za podporo intelektualne lastnine in bo še naprej ščitila zdravje potrošnikov, pa tudi podjetja pred kriminalno zlorabo njihovih pravic," je dejal komisar.

Deli novico:

curlo |  30 .09. 2018 ob  14: 13
Kitajci in Indijci so poguba za zahodno civilizacijo....kakšna Al kajda, Isis in podobni ....to je pesek v oči , da se pravi problemi zakamuflirajo. Kitajska ima okupirane že skoraj 2 tretjini Afrike in floto ribiških ladij ,ki je večja od vseh ostalih držav,k i ribarijo po svetovnih morjih. Će se zahodni voditelji ne bodo zbudili, bo v nekaj desetletjih z nami konec. Oni so prava kuga človeštva.
:) |  27 .09. 2018 ob  16: 19
murje | danes ob 15:24 1- -- MIKROPLASTIKA ŽE NA NAŠIH MIZAH -- bodo vsaj naše punce imele lepe plastične jošk..ke :)))
 |  27 .09. 2018 ob  16: 17
Bill Clinton glavni ser..onja.
Komunisti, povsod so |  27 .09. 2018 ob  16: 17
@komunisti | danes ob 14:44 | danes ob 15:05 --- Komunisti kot si ti so jim dovolili, da preplavijo naš trg z nelojalno konkurenco, hvala kršenju človekovih pravic, tam mladoletni otroci delajo 16 ur na dan, spijo zaprti v posebnih prostorih v tovarnah... hvala lepa za tako mednarodno trgovino in pravila. 2. Tudi če bi imel prav nam pa vseeno preti resna grožnja s strani kitajske vojske, ki razvija strategijo za posredovanje povsod o svetu, torej ladjevje, strateški bombniki in medcelinske rakete. Samo vprašanje časa je kdaj bo prvi incident in komunistične letalonosilke v Mediteranu.
murje |  27 .09. 2018 ob  15: 24
MIKROPLASTIKA ŽE NA NAŠIH MIZAH

Mikroplastiko imamo že na naših mizah v naši hrani in tudi pijači, le, da se tega še ne zavedamo dovolj. To tudi takrat, ko nakupujemo "lahke" pijače v supermarketih in ko mislimo, da vse to na naše telo sploh ne vpliva. Analiza je pokazala zaskrbljujoče rezultate, ki so za marsikoga problematični, saj mikroplastike namreč s prostim očesom ne vidimo!
Mikroplastiko lahko najdemo v ribah, ki jih uživamo v velikih količinah, kjer se akumulirajo z impresivnimi podatki, frutti di mare, morski soli, v vodah (rek, pip, lahko tudi v mineralni vodi). Ne izogne se jim niti med.

Seven Up, Pepsi, San Benedetto, Schweppes, Beltè, Coca-Cola, Fanta, Sprite so samo nekatere znamke osvežilnih pijač in sokov, ki so pregledane pod "lupo", kar je presenečenje – saj so vsi poskrbeli za enotno ugotovitev: prisotnost mikroplastike je v vseh 18 testiranih artiklih, ki so bile zato kontaminirane.
Njihove vrednosti se gibljejo minimalno od 0,89 mpp/l (mikrodelcev na liter) in maksimalno do 18,89 mpp/l:

* SevenAp - 18,89 mpp/l
* San Benedetto Gazzosa - 15,75 mpp/l
* Eselunga Gazzosa - 15,33 mpp/l
* Schweppes aqua tonica - 14,60 mpp/l
* Pepsi - 13,00 mpp/l
* Guizza aranciata - 11,33 mpp/l
* Guizza gazzosa - 10,00 mpp/l
* San Benedetto The limone - 7,33 mpp/l
* Schweppes cedrata - 7,00 mpp/l
* Coop The limone - 6,67 mpp/l
* Belte limone - 6,62 mpp/l
* Fanta - 4,57 mpp/l
* Coca Cola - 3,50 mpp/l
* Sprite - 3,33 mpp/l
* Esselunga The Limone - 2,22 mpp/l
* San Benedetto Aranciata - 1,11 mpp/l
* The Limone PAM - 1,11 mpp/l
* Freeway Lidl - The al Limone - 0,89 mpp/l

ilsalvagente.it/2018...oft-drink/
@komunisti | danes ob 14:44 |  27 .09. 2018 ob  15: 05
Ti moraš bit res en super fenomen! Hahahaha

"Kitajski komunisti so si nabrali denarja na naših hrbtih"

Ma ne moj?! Kdo dela od teme do teme za plačilo skodelice riža? Mi, razvajenci, ali oni, garači?

Kar so ustvarili so si trdo zaslužili!
komunisti |  27 .09. 2018 ob  14: 44
-2
Kitajska je največja svetovna grožnja. Kitajski komunisti so si nabrali denarja na naših hrbtih, sedaj izdelujejo letalonosilke, pravijo, da bodo ščitili svoje interese po svetu (goljufije in prevare, kaj drugega). Upam, da jih USA in Rusi kmalu resetirajo na začetno stanje - na riževa polja.
Ban |  27 .09. 2018 ob  14: 40
Banirati goljufe, najprej Kitajsko, potem še vse ostale.