Rokometaši Cimosa Kopra so v prvi tekmi četrtfinala Lige prvakov s 26:23 premagali favorizirani Atletico Madrid.

V ekipi, ki jo vodi legendarni Talant Dušenbajev ne manjka zvezdniških imen: Kiro Lazarov, Luc Abalo, Didier Dinart, Julen Aguinagalde, Alberto Entrerrios, Arpad Šterbik. Koprčani pa so vendarle dokazali, pred polno dvorano Bonifika, da imajo večje srce.

Talant Mušanbetovič Dujšebajev je španski rokometaš kirgiziskega rodu. Leta 1992 je na poletnih olimpijskih igrah v Barceloni v sestavi Združene ekipe osvojil zlato olimpijsko medaljo. S Španijo je še osvojil bron leta 1996 in 2000, za Rusijo pa leta 1993.

Pred tekmo se je od aktivnega rokometa poslovil Zoran Jovičić, petnajst minut kasneje pa se je začnel boj za nastop na turnirju vseh turnirjev - Final 4. Po prvem polčasu je ekipa Cimosa vodila za en gol (13:12).

Koprski palček proti španskemu velikanu

Kljub pisanju nemških časnikov, da se Atletico finančno maje, rokometaši španskega kluba niso prav ničesar prepuščali naključju. S svojo agresivno igro v obrambi, običajno igrajo globoko postavitev, in zelo hitrimi prehodi v napadalne akcije so "strup" za vsakogar. V Cimosovem "štabu" to dobro vedo, zato so se ves teden taktično pripravljali na to, da bodo za vsako ceno zaustavljali hitre protinapade Atletica. Silovito so pričeli tekmo in po dveh golih Bojana Skoka ter Robija Konečnika povedli s 3:0. V drugem polčasu so z goli Skubeta, Brumna, izkušenega Krivokapića in kapetana Rapotca le še potrdili zmago in huronsko slavje v dvorani Bonifika se je lahko pričelo.