VISOK PORAZ ZA ZAPRTIMI VRATI: Ankarančani s štirimi goli v mreži

Nogometaši Ankarana Hrvatinov so v Novi Gorici v 21. krogu Prve lige Telekom Slovenije izgubili proti Domžalam z 0:4 (0:2).

Primorci, ki so znova igrali v Novi Gorici in znova za zaprtimi vrati, so po remiju proti Aluminiju in zmagi proti Triglavu doživeli prvi spomladanski poraz. Že v prvem polčasu so jim Domžalčani ob precej boljši igri zabili dva zadetka, v drugem pa le še potrdili premoč. Ankaran, ki je igral brez kaznovanega Raoula Delgada, je tako ostal na dnu lestvice z dvema zmagama, Domžale, ki so na svoji prvi spomladanski preizkušnji pogrešale kaznovanega Amedeja Vetriha, pa so se z deseto zmago utrdile na tretjem mestu lestvice. Domžalčani so sicer že jeseni dobili oba dvoboja z galebi.

Izbranci Simona Rožmana so v prvem polčasu večinoma gospodarili na igrišču in tudi zasluženo vodili. Že v četrti minuti je za 1:0 zadel Dario Melnjak, ki je svoj drugi zadetek v sezoni dosegel po podaji Andraža Kirma z leve strani.

V 22. krogu bo Ankaran v soboto gostil Maribor, Domžale pa Gorico.

Gosti so znova zagrozili v 15. minuti, ko je po podaji Agima Ibraimija z desne strani Lovro Bizjak iz bližine oplazil vratnico. Pred vrati Ankarana je bilo znova nevarno v 29. minuti, takrat je Marko Alvir sprožil z 20 metrov, Primož Bužan je žogo odbil, a le do Bizjaka, ki pa je nato z desne strani iz bližine zadel le zunanji del mreže.

V 36. minuti se je po strelu osamljenega Kirma izkazal Bužan, ki pa je znova moral po žogo v mrežo v 39. minuti, ko je najprej Ibraimi z roba kazenskega prostora z desne strani zadel oddaljeno vratnico, odbito žogo pa je za Bužanov hrbet pospravil Alvir za svoj četrti gol v sezoni.

Primorci pod vodstvom Vlada Badžima, ki so imeli žogo malenkost več v svoji posesti, v prvem delu niso pokazali prav veliko, nekajkrat so sicer poskrbeli za malce vroče dogajanje v domžalskem kazenskem prostoru, a do strela v prvih 45 minutah niso prišli.

V uvodu drugega polčasa pravih priložnosti ni bilo, v 58. minuti je sicer Ibričić sprožil s prostega strela, a meril preveč po sredini vrat, tako da je Bužan žogo odbil. V 60. minuti so gosti prek Bizjaka dosegli še en zadetek, a iz prepovedanega položaja, tako da je ostalo pri 2:0.

V teh trenutkih so Domžalčani pritiskali, prihajali do obetavnih akcij, a v 65. minuti so bili prvič na tekmi blizu zadetku tudi gosti, ko je Jan Pahor po kotu zadel prečko. Le nekaj sekund pozneje pa so Domžalčani vodili že s 3:0, ko je Alvir najprej podal na desno do Kirma, ta pa pred vrata do Bizjaka, ki je dosegel svoj četrti gol v sezoni.

Do konca tekme so gosti zagrozili še v 84. minuti, ko je strel Nermina Hodžića Bužan obranil, tako kot tudi Petra Franjića v 87. minuti, v 90. pa ga je drugič na tekmi premagal Melnjak s strelom z dobrih desetih metrov.

* Športni park, brez gledalcev, sodniki: Žnidaršič (Kranj), Povšnar (Zagorje ob Savi) in Šumer (Ptuj).
* Strelci: 0:1 Melnjak (4.), 0:2 Alvir (39.), 0:3 Bizjak (65.), 0:4 Melnjak (90.).
* Ankaran Hrvatini: Bužan, Gliha, Badžim, Pahor, Mate, Romero, Burkić, Meledje (od 65. Bišević), Suljić, Santos (od 90. Zemljak), Bordon (od 46. Vodeb).
* Domžale: Mulalić, Melnjak, Klemenčič, Dobrovoljc, Širok, Ibričić (od 74. Hodžić), Husmani, Ibraimi, Kirm (od 65. Franjić), Bizjak (od 80. Nicholson), Alvir.
* Rumeni karton: Romero.
* Rdeči karton: /.

Deli novico:

Nzs |  07 .03. 2018 ob  13: 38
-1
Ankaran nima pogojev za bit v prvi ligi in je , Fc Koper pa kao nima pogojev . Ma kaksne risanke ...Ankaran je res cel smeh...Tipi bodo imeli najmanj tock z zgodovini nogometa.
hmmm |  07 .03. 2018 ob  12: 15
-1
nimajo stadiona, nimajo mlajših selekciji, igralci nimajo plač kaj šele zdravstvenega zavarovanja.... ma o čem se tukaj sploh gre.. in vse je tiho?

IGRALCEM PA VSAKA ČAST DA SPLOH VSTRAJAJO .. BRAVO FANTJE!

in kaj lahko že enkrat predstavite tega famoznega predsednika NK Ankaran da vidimo kdo sploh je to? tip je fenomen za moje pojme!!!

za zaprtimi vrati |  07 .03. 2018 ob  10: 18
Aja pa tudi licence nimajo,vsaj javno o tem nihče noče govorit-i naprimer NZS.
za zaprtimi vrati četrtič |  07 .03. 2018 ob  10: 17
Vsaka čast vodstvu Ankarana...so edini klub v Evropi (mogoče je kakšen še v Romuniji ali v bivših rep. sovjetske zveze) kateri igrajo v prvi ligi in nimajo svojega stadiona in nimajo svojega igrišča za treninge članske ekipa,da ne govorimo ,da nimajo podmladka...alora so obljubili Mijatoviću marsikaj ali kaj tudi dali...
Dravograjcan |  07 .03. 2018 ob  09: 37
Mi vsak dan zalivamo igrisce da ne pridete
Riko |  07 .03. 2018 ob  09: 36
3 goli na tekmo je bila dobra kvota
Koper |  06 .03. 2018 ob  22: 47
-1
Kako ste lahko sploh v prvi ligi ko je pa Mijatovic tako strikten pri poditvah licence.
Škoda |  06 .03. 2018 ob  19: 05
bo na naslednjih tekmah morda bolj uspešno. Kako je pa FC Koper končal z Gažonom?

Boris |  06 .03. 2018 ob  19: 03