ZA SLOVENSKI REZULTAT DNEVA POSKRBEL FAK: Znova na stopničkah

Slovenski biatlonec Jakov Fak je na zasledovalni 12,5-kilometrski tekmi v Östersundu osvojil drugo mesto. Hitrejši od Faka je bil le šestkratni zmagovalec svetovnega pokala Francoz Martin Fourcade (30:12,2/1), ki je slavil 64-ič v karieri.

Fourcade si je že na zadnjem streljanju zagotovil dobro minuto prednosti pred tekmeci. Fak, ki je osvojil že 22. stopničke v karieri, se je za drugo mesto udaril z drugim Francozom Quentinom Fillonom Mailletom, s katerim sta skupaj zapustila strelišče po zadnjem postanku. V finišu pa dobrega pol kilometra pred ciljem Faku uspel odločilni napad za drugo mesto.

Klemen Bauer je bil po štirih kazenskih krogih 41., Mitja Drinovec pa je zgrešil osem tarč in bil 57.