Zakaj preiskovalni sodnik ni opravil ogleda kraja dogodka?

Kronika

Na sojenju policistoma Dušanu Mikolčeviču in Alešu Conradiju, ki sta bila na kraju dogodka 2. februarja 2010 na Oražnovi ulici, kjer so trije bulmastifi raztrgali svojega lastnika, je bil zaslišan preiskovalni sodnik Franci Rupret. Kot je povedal, se za ogled kraja dogodka ni odločil, saj so mu policisti povedali, da ni znakov kaznivega dejanja.

Po poročanju medijev je Rupret v ponedeljek na sojenju dejal, da je za za ogled kraja dogodka pooblastil policijo, saj dežurni sodnik na podlagi zakona o kazenskem postopku ogled opravi le, če je podan sum kaznivega dejanja.

Tožilka Dragica Kotnik je Rupreta vprašala, ali so ga policisti obvestili, da naj bi bila na kraju dogodka še ena neznana oseba, in ali so mu povedali, da obstaja sum mučenja živali. Rupret je ob tem povedal, da so mu policisti v grobem povedali, kaj se je zgodilo, in da se verjetno ne bi odločil za ogled kraja dogodka, tudi če bi mu povedali, da sumijo na kaznivo dejanje mučenja živali.

Policista nista videla črnega vozila

Kot priči sta nastopila tudi dva od štirih policistov, ki so tistega večera prvi prispeli na prizorišče. Tako Jure Šuštaršič kot Sonja Kovačec sta zanikala, da bi ob prihodu videla črno vozilo, ki je odpeljalo iz Oražnove ulice.

Šuštaršič je ob tem povedal, da so policisti na dvorišče, kjer so opazili močno poškodovano osebo, prišli skozi hišo in garažo. Ker je poškodovana oseba še kazala znake življenja in ker so jih opozorili, da so v bližini popadljivi psi, so osebo premaknili v garažo, je povedal.

Po pregledu skoraj vseh prostorov v hiši, ko je iskal morebitne sledi še v njeni okolici, pa je Šuštaršič opazil, da krvavi iz manjše, površinske rane na roki. Ob tem je dejal, da ne ve natančno, kje se je poškodoval.

Je tretja oseba policist?

Policisti so sicer 31. januarja 2011 v hiši Saša Baričevića zavarovali krvne madeže, ki naj bi kazali na prisotnost tretje osebe v času tragičnega dogodka. A nacionalni forenzični laboratorij je pred časom ugotovil, da kri pripada Ninu Popadiču, enemu od policistov, ki je med prvimi prišel na kraj tragedije.

Tožilstvo Mikolčeviču in Conradiju v obtožnem predlogu očita nevestno delo v službi, saj da sta namerno izključila možnost pridobivanja dokazov, tudi o tem, ali je bila na kraju tragedije navzoča tretja oseba, in da o dogajanju nista obvestila preiskovalnega sodnika ter dežurne tožilke.

Več iz rubrike Kronika:

Sodišče izpustilo vse tri pridržane zaradi nasilja na protestih

Niittynen: Patria je za velike projekte vedno kontaktirala premiera!

Spor zaradi glasne glasbe se je končal s smrtjo

Deli novico: