Žbogar gre na OI

Za jadralcem Vasilijem Žbogarjem je še zadnja od kvalifikacijskih regat za nastop na letošnjih olimpijskih igrah v Londonu. Prvi cilj je dosežen. Žbogar je na regati svetovnega pokala v francoskem Hyeresu jadral odlično in si v internem dvoboju z Gašperjem Vinčcem zagotovil svoj četrti nastop na olimpijskih igrah.

Vasilij Zbogar

Po bronasti in srebrni medalji (Atene, 2004 in Peking 2008), ki ju je Vasilij Žbogar dosegel v razredu laser, bo slovenske barve prvič zastopal v razredu finn.

»Z letošnjimi rezultati sem zelo zadovoljen, drugo mesto na evropskem prvenstvu, sedmo na Majorki in bron v Hyeresu kažejo, da smo delali dobro in smo na pravi poti. Pred mano sta še dobra dva meseca treningov, potem pa mislim, da bom pripravljen za vrhunski rezultat.« se je Žbogar na kratko oglasil iz Francije.

Na petkovi regati za medalje je Žbogar v cilj prijadral kot tretji in osvojil tudi skupno tretje mesto. Vodstvo je po zmagi v regati za medalje prevzel avstralec Brendan Casey, drugo mesto pa je osvojil španec Rafael Trujillo. Gašper Vinčec je v cilj prijadral kot deveti in osvojil skupno sedmo mesto.