Žolnirjeva zlata v Londonu!

Slovenska judoistka Urška Žolnir si je na olimpijskem turnirju v Londonu priborila zlato medaljo v kategoriji do 63 kg. V finalu je z vazarijem premagala Kitajko Lili Xu.

Žolnirjeva se je že v predtekmovanju predstavila v suvereni formi in vse tri tekme dobila predčasno s končnim prijemom. Najprej je ugnala Nemko Claudio Malzahn, nato po le minuti in 20 sekundah Ekvadorko Estefanio Garcia in v četrtfinalu še Alice Schlesinger iz Izraela. V polfinalu je nato z iponom že po dobrih dveh minutah premagala Mongolko Munkhzayo Tsedevsuren.

Bronasti medalji sta si v tej kategoriji priborili Japonka Ueno Jošie in Francozinja Gevrise Emane.

Tridesetletna Žolnirjeva je medaljo osvojila že leta 2004 v Atenah, takrat bronasto in postala prva tekmovalka iz Slovenije, ki je na poletnih olimpijskih igrah osvojila dve medalji.