NOVOLETNA TURNEJA KONČANA: Stoch v zgodovino smučarskih skokov, kaj pa naši?

Poljak Kamil Stoch je po Svenu Hannawaldu in letu 2002 postal prvi smučarski skakalec, ki je dobil vse štiri tekme novoletne turneje. Dvakratni olimpijski prvak je bil najboljši tudi na zadnji preizkušnji v Bischofshofnu, kjer je za 3,2 točki premagal Norvežana Andersa Fannemela, tretje mesto je zasedel Nemec Andreas Wellinger.

V skupnem seštevku turneje je drugo mesto zasedel Wellinger, tretje Fannemel, najboljši Slovenec je bil Damjan na desetem mestu.

Stoch je turnejo dobil drugič v nizu, prevzel pa je tudi vodstvo v svetovnem pokalu, prehitel je poškodovanega Nemca Richarda Freitaga.

Solidno so se odrezali tudi slovenski tekmovalci. Peter Prevc je bil osmi, Jernej Damjan 17., Žiga Jelar 21., Anže Semenič 25., Timi Zajc 27., Domen Prevc pa 29.