TIGRI ZNOVA PORAZILI NASPROTNIKE: Deveta zmaga v prvenstvu!

Košarkarji Šentjurja so v tekmi 12. kroga lige Nova KBM izgubili proti Sixt Primorski z 71:85 (20,17, 38:38, 60:55).

V Šentjurju sta se pomerili zadnjeuvrščena domača ekipa in prvouvrščeni Sixt. Primorci so do zmage, devete v prvenstvu, prišli šele v zadnji četrtini. Šentjur je vpisal deveti poraz.

Domači so tekmo začeli odlično, z vodstvom 6:0. Gosti so zgrešili prve štiri mete, ko so zaostajali z 0:8 so vzeli minuti odmora, po njem pa so zaigrali bolje, a še vedno je Šentjur držal vajeti igre v svojih rokah. Šele v zadnjih sekundah prve četrtine je Sixt izenačil na 17:17, po prvi četrtini je Šentjur vodil z 20:17.

Šentjur bo v naslednjem krogu igral proti Iliriji, Sixt Primorska pa proti Šenčurju. Obe tekmi bosta čez teden dni.

V 12. minuti so gosti prvič na tekmi povedli z 22:20, vendar se Šentjur ni vdal, na polčas sta ekipi šli pri 38:38. Tudi po tretji četrtini se kaj veliko ni spremenilo, domačini so v zadnjo četrtino vstopili s petimi točkami prednosti (60:55).

Na začetku zadnjih deset minut je Šentjur prednost povečal še za tri točke, dobrih sedem minut do konca pa je Sixt začel topiti zaostanek, ko je tekmece ujel, jih je tudi prehitel in dokončno zlomil odpor Šentjurja.

Najboljši posameznik tekme je bil Marjan Čakarun, ki je za Sixt dosegel dvojni dvojček - 21 točk in 12 skokov. Pri Šentjurju je 19 točk dal Jan Rizman.

* OŠ Hruševec Šentjur, gledalcev 400, sodniki: Španič (Postojna), Smrekar (Nova Gorica), Blaško (Postojna).
* Šentjur: Jereb 12. Maček 5, Popadić 13 (2:2), Williams 10 (2:2), Pešič 12 (2:3), Rizman 19 (2:2).
* Sixt Primorska: Ferme 6, Joksimovič 14 (4:6), Mulalić 4 (0:2), Zupan 12, Čakarun 21 (1:3), Hodžić 12, Kosi 4 (2:2), Vujasinović 12 (5:5).
* Prosti meti: Šentjur 8:9, Sixt Primorska 12:18.
* Met za tri točke: Šentjur 13:25 (Rizman 5, Popadić 3, Jereb in Pešić 2, Maček), Sixt Primorska 9:27 (Ferme, Joksimovič, Zupan, Hodžić 2, Vujasinović.
* Osebne napake: Šentjur 23, Sixt Primorska 15.
* Pet osebnih: Popadić (36.), Jereb (40.).