ODLIČEN ZAČETEK KVALIFIKACIJ: Slovenska nogometna reprezentanca je premagala Kazahstan

Slovenija

Slovenska nogometna reprezentanca je v Astani na uvodni tekmi kvalifikacij za evropsko prvenstvo 2024 premagala Kazahstan z 2:1 (0:1). Izbrance Matjaža Keka druga tekma kvalifikacij v skupini H čaka v nedeljo v Stožicah proti San Marinu.

Slovenija se je prvič v zgodovini merila s Kazahstanom in iskala tudi prvo zmago v gosteh na začetku katerega od kvalifikacijskih ciklov. Slovenci, 62. na lestvici Mednarodne nogometne zveze, so na časovno in kilometrsko zahtevnem gostovanju proti tekmecu, ki je 115. na svetu, dosegli pomembno zmago. In to po zaslugi debitanta, 'vročega' strelca Maribora Žana Vipotnika.

Za Kazahstan je v 24. minuti zadel Maksim Samorodov, Slovenija je izenačila prek Davida Brekala v 47. minuti, povedla pa v 78. z golom Žana Vipotnika.

V tej skupini sta danes na sporedu še tekmi med Dansko in Finsko ter San Marinom in Severno Irsko.

Kvalifikacije imajo deset terminov, zadnji bo med 19. in 21. novembrom. Na EP se bo uvrstilo deset zmagovalcev skupin in deset drugouvrščenih, zadnja tri mesta pa bodo zapolnile ekipe po dodatnih kvalifikacijah lige narodov marca 2024.