Do poskusa predrzne goljufije je včeraj zjutraj prišlo v Ankaranu. Neznanci so prišli k starejši ženski domov in jo začeli prepričevati naj dvigne na banki 10.000 evrov in jih prinese domov, da bodo preverili, ali so bankovci pristni ali so ponarejeni.
PREDRZEN POSKUS GOLJUFIJE V ANKARANU: Ženico odpeljali na banko in zahtevali, da dvigne 10.000 evrov
Kronika
V svoji predrznosti so šli tako daleč, da je moški ženico celo odpeljal do banke, sama namreč ne more hoditi. Vendar pa ji na banki gotovine niso izplačali, ker je bil znesek previsok.
Ko se je ženica vrnila domov, so jo osumljenci ponovno poslali na banko, a tudi tokrat denarja ni mogla dvigniti. Goljufi so zatem kraj zapustili, so sporočili s koprske policijske uprave. Več podrobnosti niso razkrili.
Včeraj so tudi kranjski policisti obravnavali prijavo svojcev starejše občanke, ki jo je ogoljufal neznani storilec. Poklical jo je po telefonu in jo prepričal, da je njena banka v preiskavi in da mora nujno dvigniti denar, sam pa da jo bo odpeljal do banke in ji pomagal. Oškodovanka mu je verjela in bila oškodovana, so sporočili s PU Kranj.
Še posebej starejši naj bodo pozorni, koga spustijo v svoj dom. Goljufi se lahko oglasijo kot poštarji, ki morajo dostaviti pismo ali paket; predstavijo se kot duhovniki, ki želijo blagosloviti hišo; včasih se celo predstavljajo za policiste, ki iščejo tatove ali roparje, … Idej kriminalcem ne zmanjka.
Nekateri zavedejo ljudi tako, da jim rečejo, da bodo izvajali nujna dela, opravljali meritve, predstavijo se kot uslužbenci komunale ali telekomunikacijskih podjetij, kot zbiralci železa, … Običajno delujejo v parih. Medtem ko eden zamoti žrtev, drugi poišče dragocenosti po stanovanju in izvede tatvino.
Zato velja posebno opozorilo starejšim, naj ne spuščajo neznancev v svoje domove in naj ne puščajo odprtih hiš. "Če oseb ne poznaš, ne odpiraš," poudarjajo na koprski policijski upravi. Če še naprej zvonijo ali razbijajo po vratih, se takoj pokliče 113, opiše dogodek in policija bo v najkrajšem možnem času prišla na kraj.