Brezplačna aplikacija za pametne telefone iHELP trenutno poleg 6000 laikov povezuje tudi 6000 reševalcev, čas nudenja prve pomoči pa lahko skrajša tudi za desetkrat, so poudarili na današnji predstavitvi aplikacije, ki jo je razvila skupina domačih strokovnjakov.
Aplikacija je namenjena vsem, ki jih doleti nesreča ali nenaden izbruh bolezni, pa tudi tistim, ki bi želeli pomagati. Trenutno povezuje 6000 laikov in še enkrat toliko reševalcev. V bazi iHELP sta prijavljena tudi 702 defibrilatorja.
Po besedah Andraža Ogorevca, ki je skupaj s sodelavci razvil aplikacijo, nas iHELP vpraša, kdo potrebuje pomoč, kaj in kje se je zgodilo, nato pa nas poveže s številko 112. Sledi obveščanje okolice v radiju od 300 do 500 metrov, med katerim uporabnik, to je ponesrečenec ali človek ob njem, zaprosi za pomoč. Drugi uporabniki iHELP, ki se v tistem trenutku zadržujejo v omenjenem radiju prejmejo obvestilo, se odzovejo na pomoč in reševanje steče.
Regional priporoča
Več trendov
Zadnje iz goriške
Več kronike
NA ŠKOFIJAH ZASEGLI ŠE ENO POŠILJKO: Morski ježki so bili najverjetneje namenjeni gostincem
T.K.
-
včeraj ob 14:44
POOSTREN NADZOR AVTOBUSOV IN TOVORNJAKOV NA PRIMORKI: Takšne kršitve so bile ugotovljene
M.U.
-
včeraj ob 12:41
NA GORIŠKEM 'PRESTREGEL' IZGUBLJENO POŠILJKO: S tal pobral več kosov mesa in se odpeljal v neznano
N.J.
-
20.2.2025 ob 15:00
ZA 20 TISOČAKOV ŠKODE: Med požarom dveh vozil v Bertokih ukradli registrski tablici
N.J.
-
20.2.2025 ob 13:40
Novo iz Slovenije
NIKA PREVC JE BILA VELIKEMU IZZIVU VEČ KOT KOS: Petič zapored do zmage! (FOTO)
N.J.
-
danes ob 17:46
OSKRBNINE V DOMOVIH DRAŽJE ZA 0,7 ODSTOTKA: Sredstva za dvig plač zaposlenih iz proračuna
T.K.
-
včeraj ob 14:03
ODGOVOR TONINA NA SPOR Z SDS: Oblikoval je svojo nacionalno delegacijo v skupini EPP
A.S.
-
včeraj ob 11:53