Elvis Poniš je rojen Izolan. Je mojster in odličen svetovalec za avdio in video tehniko. Večina ga pozna pod umetniškim imenom DJ Elvis, saj svoj prosti čas rad namenja glasbi. Lovljenja ritma in takta, mojstrskega prehajanja in zlivanja ene pesmi v drugo se je naučil že kot najstnik. Tako je vrtel glasbo na matineji v Tam Tam-u in kasneje pri svojih devetnajstih letih zabaval številne obiskovalce Disca Belvedere nad Izolo, kot prvi DJ v omenjeni takratni diskoteki. Elvis je tisti DJ, ki je imel v osemdesetih in devetdesetih plesišče v kateremkoli disku polno tudi, ko je vrtel mirne pesmi. In danes ni nič drugače.
DJ ELVIS, KI JE PRVI VRTEL GLASBO V DISCU BELVEDERE LETA 1984: "Plošče smo nabavljali v Trstu, najmanj dvakrat tedensko"
Izola
DJ Elvis v elementu. Foto: Facebook Master Mix/Daniel Škerjanc
Kdaj, kje in zakaj si začel z DJ-evstvom?
Z vrtenjem glasbe sem začel na šolskih plesih, najprej v osnovni šoli, potem pa sem že "gostoval" na ekonomski šoli, gimnaziji, srednji kovinarski in drugod. V pravi diskoteki pa sem pri rosnih štirinajstih, pisalo se je leto 1979, nastopil na matineji v Tam Tam-u v Simonovem zalivu.
DJ Elvis leta 1989, ko je vrtel glasbo v Disko Adria Ankaran.
Kako je bilo, ko si se prvič znašel za konzolo v Discu Belvedere, pa ne na matineji!?
Na Belvederju sem bil leta 1984 pred otvoritvijo nove diskoteke, ki je bila v fazi zaključnih del, prisoten vsak dan in jim pomagal. Takratna najemnika sta mi dovolila, da si lahko posnamem kasete z že pripravljenih gramofonskih plošč, vinilk, ki so čakale na odprtje. Dan pred slovesnim dogodkom sta mi rekla, da napovedani DJ iz Italije ne bo prišel pravočasno in me povabila, da bi jaz vrtel glasbo prvi vikend. Tako sem pri devetnajstih pristal v pravi disco-jockeyski kabini. To je bil najdaljši vikend v mojem življenju, saj je "trajal več kot 2 leti" (smeh). Tu sem ostal do maja 1986, ko smo odprli Disko Adria v Ankaranu in sem se za naslednjih nekaj let "selil" tja.
Če govorimo o Belvederju in nasploh, kakšna je bila takrat publika v primerjavi z današnjimi gosti? Je bila diskoteka vedno polna? Kakšen je bil takrat urnik?
Disko je bil v poletnem času odprt vsak dan od 22.00 do 04.00. V zimskem času pa je obratoval ob petkih, sobotah in nedeljah, ko so bile na sporedu matineje med 16.00 in 22.00. Na "Belveder" smo dejansko zahajali vsi, ki smo hodili ven, od osnovnošolcev do penzionistov. Vikendi in matineje pa so bili vrhunec dogajanja in vedno razprodani.
(Od leve) Alex Dee Groove, Sandro Giorgi, Elvis, Mirella. Foto: Facebook Alaya/Daniel Škerjanc
Kje si takrat nabavljal plošče? Ni bilo interneta in podobnega, kako si vedel, katero muziko izbrati in s kakšnim zamikom so hiti prišli k nam?
Plošče smo nabavljali večinoma v Music Shopu v Trstu, kjer je Fabio Sparago, s katerim sodelujemo še dandanes, oskrboval DJ-je iz Furlanije in cele nekdanje Jugoslavije z vsemi glasbenimi novitetami. V trgovini sem bil najmanj dvakrat na teden. Če te obiske pretvorimo v številke, je to pomenilo od 1.500.000 do 3.500.000 takratnih italijanskih lir mesečno! Kasneje smo se za nabavo plošč enkrat na mesec zapeljali tudi v nemški Munchen, v center World of music (rekli smo mu Wom).
Koliko časa si bil na Belvederju in kam te je pot vodila naprej? Kje vse si vrtel?
Na Belvederju sem bil dobri dve leti, sledila je diskoteka Adria v Ankaranu, pa spet malo Belveder, nato Baracuda v Ankaranu ... nato pa me je pot zanesla v Get 27 in J&B Portorož. Pozneje so postali aktualni bari, v katerih smo prav tako vrteli glasbo, recimo Black out Izola, Playtime Koper, Atlantida Koper, Bellavita Koper, The Club Belveder in podobno.
Fotografija DJ Elvisa za plakat.
Naslednje leto boš obeležil svojo 45-letnico, če upoštevamo, da si začel svojo pot v Tam Tam-u leta 1979. Pripravljaš oziroma pripravljate kaj posebnega?
(nasmeh) A, nekaj bo.
5 zvezdic
Najljubši glasbeni hit vseh časov: Robert Plant - Big Log.
Najljubši izvajalec: Ga ni.
Najljubša diskoteka: Prve ne pozabiš nikoli (Belvedere).
70-ta, 80-ta ali 90-ta: 80-ta.
Moto: Raje vrtim plošče kot jezik.