DONČIĆ SPET BLESTEL Z 41 TOČKAMI: Malo pred koncem tekme prejel udarec v obraz (FOTO, VIDEO)

Svet

Slovenski košarkarski zvezdnik v ligi NBA Luka Dončić je blestel na prvi tekmi Dallas Mavericks po premoru za tekmo zvezd All-Star. Štiriindvajsetletnik je bil z 41 točkami prvi mož zmage nad Phoenix Suns s 123:113, v dvorani American Airlines Center je v 38 minutah na parketu dodal še devet skokov, 11 podaj in tri ukradene žoge.

"Vedno se je težko vrniti po premoru za All-Star, prva tekma je vedno najtežja," je uvodoma po zmagi za ameriške medije dejal Dončić. "Igrali smo proti odlični ekipi, a smo se res izkazali. Uspelo nam je priti do sedme zaporedne zmage. To se ni zgodilo že lep čas."

"Način, kako smo odigrali dvoboj proti zahtevnemu tekmecu, mi vliva dodatno zaupanje za naprej. Verjamemo vase in držimo skupaj. V ekipi imamo odlično kemijo, to je bila pomembna zmaga in v tem ritmu moramo nadaljevati," je še dodal slovenski zvezdnik, ki je obenem poudaril, da so s soigralci precej popravili igro v obrambi, vendar sam vidi še nekaj prostora za napredek v tej prvini igre.

Dončić je malo pred koncem tekme prejel udarec v obraz, ko ga je nehote klofnil Grayson Allen. Udarec je poleg bolečine poskrbel za nekaj sivih las na klopi Dallasa zlasti zaradi njegovega nedavno zlomljenega nosu, zaradi katerega je izpustil nekaj tekem, nato pa igral z zaščitno obrazno masko. A Slovenec je le otresel z glavo in tekmo odigral do konca.

To je bila za košarkarje Dallas izenačena rekordna, sedma zmaga v nizu v sezoni, s katero so Phoenix v neposrednem dvoboju izrinili s šestega mesta v zahodni konferenci.

Dobro je igral tudi drugi zvezdnik Dallasa Kyrie Irving, ki je k zmagi dodal 29 točk. "Občutek je super, zdaj moramo le še nadaljevati v tem ritmu," je menil Irving.

Pravzaprav se je Dallasov zmagoviti niz začel, ko se je Irving vrnil po zvinu palca. Mavericks so bili to sezono brez Dončića ali Irvinga ali obeh na 27 tekmah zaradi poškodb. Njun sedmi zaporedni skupni nastop se je ujemal s prejšnjim zmagovitim nizom.

"Mislim, da sta Luka in Kyrie vnovič dobro odgovorila na vprašanje, ali lahko dobro sodelujeta," je po tekmi dejal trener Jason Kidd. "Smo na dobri poti. Ko smo zdravi, se kaže tudi naša energija. Poleg tega se fantje na igrišču zabavajo. Kar vidiš to energijo na parketu."

Tekmo si je ob igrišču prvič ogledala tudi nova večinska lastnica Dallasa Miriam Adelson, vdova igralniškega mogotca Sheldona Adelsona. Vodstvo lige NBA je posel med njenim podjetjem Las Vegas Sands Corporation in Markom Cubanom odobrilo že decembra.

Seven in a row, man. #MFFL

Objavil/a Dallas Mavericks dne Četrtek, 22. februar 2024

Na drugi strani sta Devin Booker in Kevin Durant, ki sta prav tako nastopila na tekmi zvezd, dosegla 35 oziroma 23 točk. Pred gostovanjem v Teksasu in premorom za tekmo All-Star je Phoenix dobil pet od šestih tekem.

Naslednja tekma Dallas čaka v nedeljo v Indianapolisu, ko se bo pomeril z Indiana Pacers.

Derrick White z 28 in Jayson Tatum s 25 točkami sta po dobri tretji četrtini popeljala Boston do zmage nad biki v Chicagu s 129:112. Za vodilno ekipo lige NBA, za katero sta White in Tatum zadela vsak po pet trojk, je bila to prav tako sedma zmaga v nizu.

THAT'S TOO EASY ????

Srbski zvezdnik Nikola Jokić pa je ob zmagi Denverja nad Washingtonom s 130:110 dosegel nov rekord. Postal je šele tretji igralec v zgodovini prvenstva NBA, ki mu je uspel trojni dvojček proti vsem ekipam, proti katerim je igral.

Jokić je tekmo končal z 21 točkami, 19 skoki in s 15 podajami. Michael Porter ml. je k zmagi dodal 22 točk in 11 skokov. Član prvakov NBA je tudi Vlatko Čančar, vendar bo Slovenec zaradi hude poškodbe tik pred lanskim svetovnim prvenstvom sezono najverjetneje v celoti izpustil.

LuKai with 70 points ????‍???? #MFFL

Objavil/a Dallas Mavericks dne Četrtek, 22. februar 2024

"Ko bom končal kariero, bo to moja zapuščina igri," je dejal Jokić, potem ko se je pridružil LeBronu Jamesu in Russellu Westbrooku.

"Potrebovali smo to zmago," je dodal Jokić, čigar 16. trojni dvojček v sezoni ga uvršča na drugo mesto lestvice v sezoni za Domantasom Sabonisom iz Sacramenta. Ta je dosegel že 19. ob zmagi ob zmagi s 127:122 nad San Antonio Spurs z 22 točkami ter s po 11 skoki in podajami.