DRAMA PRED TEKMO V NEMČIJI: Policist ustrelil moškega, ki je grozil s sekiro in molotovko

Svet

Policija v Hamburgu je ustrelila človeka, ki je grozil s sekiro v eni roki in Molotov koktajlom v drugi. Incident se je zgodil pred tekmo evropskega nogometnega prvenstva v Hamburgu med Poljsko in Nizozemsko, poroča nemška tiskovna agencija dpa.

Fotografija je simbolična.

Policist je človeka ustrelil v nogo, tako da ni v smrtni nevarnosti. Napad, ki naj ne bi bil povezan z nogometnim prvenstvom, kot je sporočila policija, se je zgodil v predelu mesta Reeperbahn, ki je znan po bučnem nočnem življenju.

Nizozemska s preobratom do zmage

Nogometaši Nizozemske so uspešno začeli evropsko prvenstvo v Nemčiji. V Hamburgu so premagali Poljsko z 2:1 (1:1). Zmagoviti zadetek je v 83. minuti dosegel Wout Weghorst

Nizozemski je uspel popoln preobrat. V 16. minuti je za Poljsko zadel Adam Buksa, v 29. pa je izenačil Cody Gakpo. Junak zmage je postal Weghorst, ki je v igro prišel v 81. minuti, dve minuti pozneje pa je premagal poljskega vratarja Wojciecha Szczesnyja.

vseved |  16 .06. 2024 ob  20: 32