Potem ko piranski občinski svet na četrtkovi redni seji ni potrdil investicijskega programa za ribiško pristanišče Seča in območje samega pristanišča, se bo ponovno na to temo sestal na izredni seji v petek. Medtem pa so se odzvali v Gibanju za občino Piran (GZOP), kjer zanikajo, da so njihovi svetniki proti sprejemu ureditve, temveč le zahtevajo dodatna pojasnila, ki jih še vedno niso dobili.
GZOP ZAVRAČA NAMIGE, DA SO PROTI UREDITVI PRISTANIŠČA SEČA: "Nismo proti razvoju, zahtevamo le pravi način in postopke odločanja"
Piran
Sprejem investicijskega programa za ribiško pristanišče Seča je pogoj za nadaljnje aktivnosti v zvezi s projektom, pri katerem občina računa na več kot dva milijona evrov nepovratnih evropskih sredstev. Če bi projekt dobil rdečo luč, naj bi bila evropska sredstva izgubljena, saj bi jih morala občina koristiti še v tem letu. V kolikor bi ministrstvo moralo sredstva vrniti EU, pa bi država morala plačati penale, je ob robu četrtkove seje povedal direktor občinske uprave Aleš Buležan.
O potrebi po ureditvi območja je v občini vladalo soglasje že leta, a očitno so bila nesoglasja v sedanji sestavi občinskega sveta, kjer župan Đenio Zadković nima več podpore Gibanja za občino Piran, na čelu katerega je bil tudi izvoljen za prvega moža občine, prehuda. Na namige v različnih medijih, da naj bi bili ravno svetniki GZOP proti sprejemu ureditve Jernejevega kanala in ribiškega pristanišča, so se s sporočilom za javnost danes odzvali v GZOP, kjer takšne trditve zavračajo.
Kot so zapisali, želijo le jasno pozicijo občine oz. občinske uprave v odnosu do države in sredstev EU, pri čemer poudarjajo, da je bila ta problematika prvič predstavljena v predlogu proračuna, "katerega smo tudi na osnovi pavšalnih ocen in pomanjkanja argumentov za poseg v Krajinski park sečoveljske soline takrat zavrnili. Le z dodatnimi tehtnimi pojasnili in razčlenitvijo vseh pravno formalnih ter drugih posledic v zvezi z morebitnim sprejemom tega sklepa, bomo lahko verodostojno odločali in odločili," so zapisali.
V GZOP so se odzvali tudi glede vračila evropskih sredstev. Kot pravijo, je to dezinformacija: "Na črpanje omenjenih sredstev trenutno še niti ni izvedena prijava na razpis, kakor tudi ni rečeno, da bodo zagotovljena v okviru projekta." Dodajajo, da se zavedajo priložnosti za razvoj občine s tem projektom, a le če bo kontroliran in transparenten. Ob tem so poudarili, da do danes s strani občinske uprave glede projekta niso dobili odgovore in pojasnil na njihova vprašanja.
V kolikor do izredne seje ne bodo dobili utemeljenih odgovorov, bodo glasovali po svoji vesti "v skladu z neodvisnimi svetniškimi mnenji in pogledi na to kompleksno situacijo, kar pomeni morebiti tudi neusklajen nastop". "Nismo proti razvoju, nismo proti gospodarskemu in tehničnemu napredku, še manj sredstvom EU, želimo in zahtevamo le pravi način in postopke odločanja tako za nas in našo prihodnost pomembne projekte, kot je ta," so zaključili v GZOP.
Komentiraj
Tu je samo za pohvalit obcinsko upravo! Z odhodom, nikoli več takega šefa v Piranu. Žalostno. Imeti najboljše in pustit da gre!
Bravo Hamler in Čarli.
tko pa paraziti, brez kančka vesti, uničujejo vse, kar je boljše od njihovega domačega praga
izvoljeni so bili samo z enim namenom,
da se končno začnejo spremembe v občini Piran, spremembe za naš in vaš boljši jutri.
žal, so ostale samo mokre sanje.
Če so bili pogumni na seji se tako obnašat, naj nosijo posledice. Najlažje sedaj ko jih vsi kritizirajo, rect da je kriv nekdo drugi.
Lepo so na seji povedali svoja mnenja in pokazali obnašanje.
Ljudje komentirajo, da niso zadovoljni. Se bojijo da ne bodo izvoljeni več čez 3 leta in pol. Stolčki jim bežijo.
Dejstvo je, da bojo naslednje volitve bile volitve deratizacije
in strah pred izgubo stolčkov na občini, se je pokazal že sedaj
ma sedaj je prepozno, svetniki so se pokazali v odlični formi spodkopavanja vsakega napredka, Bravo
ne bomo vas pozabili.