KOPRČAN NADALJUJE BOJ ZA MEDALJO: Kljub 12. mestu v sedmi regati še vedno vodi

Koper

Toni Vodišek je v šesti regati kmalu po startu prevzel vodstvo in zmagal. Današnje tekmovanje se je začelo z zamudo, ob 13.20, saj so čakali na ugoden veter. V sedmi regati je bil Vodišek 12., a je ohranil skupno vodstvo.

Po petih regatah (štiri v nedeljo, ena včeraj) je bil Vodišek na drugem mestu, nato pa je po današnji zmagi skočil na prvo mesto. V sedmi regati je bil najboljši Italijan Riccardo Pianosi, Vodišek je končal na 12. mestu, a je kljub temu ohranil skupno vodstvo.

V skupnem seštevku ima Vodišek 22 točk, drugi je Avstrijec Valentin Bontus s 25 točkami, tretji je Maximilian Maeder s 43 točkami, sledi Axel Mazella s 37 točkami in Riccardo Pianosi s 43 točkami.

Jadranje na deski s padalom je najhitrejši šport na teh olimpijskih igrah. Jadralci razvijejo hitrost tudi več kot 75 km/h, medtem ko stojijo na kratki deski s trakovi in padalom, ki lovi veter.

Slovenska jadralca Tina Mrak in Jakob Božič pa sta po osmih regatah v mešanem razredu 470 med 19 posadkami ostala na 18., predzadnjem mestu. Tako se nista uvrstila v regato za medalje najboljše deseterice.