KOPRČANI DOMA S PORAZI: Košarkarji klonili proti Domžalčanom, nogometaši proti Muri

Koper

Košarkarji Helios Suns so v 1. krogu 1. SKL premagali Koper Primorsko s 77:60 (24:17, 42:26, 61:42). Nogometaši Kopra pa so v 5. krogu Prve lige Telekom Slovenije izgubili proti Muri z 1:3 (0:2).

Helios Suns je zabeležil prvi par točk v jubilejnem tridesetem državnem prvenstvu. Na gostovanju pri Koper Primorski je slavil s 77:60.

Poraz za domače nima grenkega okusa, saj je bil klub, serijski zmagovalec zadnjih sezon, še pred nekaj tedni zaradi finančnih težav na robu propada. Ekipo je sestavil v zadnjih dneh - na seznamu je trenutno enajst igralcev, na svojem Facebook profilu pa je začetek prvenstva označil za 'povratek odpisanih' oziroma preporod državnega prvaka in 'zmago kluba'.

‼️POVRATEK ODPISANIH‼️ Današnji dan velja za preporod državnega prvaka in zmago kluba, ki bo danes oblekel drese, se...

Objavil/a KK Koper Primorska dne Nedelja, 27. september 2020

Navkljub omejenemu igralskemu kadru, saj je domači trener Andrej Žakelj večino tekme odigral z zgolj osmimi igralci, se je Koper Primorska dostojna upirala. Domžalčani so do dvomestne prednosti prišli dokaj zgodaj (27:17), razliko so na dvajset točk povečali šele na začetku zadnje četrtine (62:42), bistveno višjega naskoka pa si niso priigrali.

Pri domačih sta do dvomestnih številk prišla Urban Durnik (16 točk, 7 skokov) in Luka Vončina (14 točk, 5 podaj), na drugi strani, kjer se je med strelce vpisalo deset igralcev, pa je bil najbolj učinkovit 29-letni črnogorski center Mihailo Sekulović, ki je v Domžale prišel avgusta. Dosegel je 16 točk in zbral sedem skokov.

Helios Suns se bo domači publiki prvič predstavil v sredo, 30. septembra proti Hopsom, Koper Primorsko pa naslednja tekma čaka znova doma proti novincu iz Kranja.

Hitro vodstvo Mure na Bonifiki

Koprski nogometaši pa ostajajo pri eni zmagi in skupaj petih točkah.

Tekma na Bonifiki se še dobro ni začela, ko je Mura že vodila z 1:0. Od začetnega žvižga je minilo 37 sekund in že je Kevin Žižek žogo poslal v mrežo. In to zelo atraktivno. Po podaji Žige Kousa z desne strani je z volejem zadel za 1:0.

Mura je bila boljša v uvodu tekme, toda predvsem Dare Vršič je pokazal, da lahko zagrozi, posebej v 13. minuti, ko je zadel vratnico, in v 20., ko se je moral izkazati Matko Obradović.

Toda po zgrešenem strelu Andrije Filipovića v 33. minuti so črno-beli podvojili prednost v 35. minuti, takrat je Ivan Vargić po strelu Luke Bobičanca žogo odbil, a je ta končala pri Ninu Kouterju, ki jo je poslal v mrežo.

Takoj v uvodu drugega polčasa so v 47. minuti Sobočani še povečali prednost. Po kombiniranju v kazenskem prostoru je najprej Žižek žogo poslal v vratnico, odbito žogo pa je Filipović pospravil v mrežo.

Deset minut pozneje pa je kot prvi Obradovića v tej sezoni slovenske prve lige premagal Nardin Mulahusejnović, potem ko je iz bližine unovčil podajo Stefana Stevanovića, ki je imel na desni strani ogromno prostora.

Polčas na Bonifiki #forzakoper

Objavil/a FC Koper dne Nedelja, 27. september 2020

V 64. minuti je na drugi strani Filipović znova poskusil, z roba kazenskega prostora je oplazil prečko koprskih vrat. Malce pozneje je s prostega strela od daleč za malo zgrešil Bobičanec, isti igralec je nato še enkrat močno sprožil s prostega strela, takrat je bil na mestu Vargić.

Mura je tudi v nadaljevanju sprožila še nekaj strelov, ki pa niso bili dovolj dobri za novo spremembo izida.

Koper bo v 6. krogu v soboto gostoval v Kidričevem, Mura pa v nedeljo pri Bravu.