LEP USPEH MLADEGA IZOLANA: Do medalje so ga ločile le tri stotinke sekunde

Izola

Na Slovaškem se je končalo evropsko prvenstvo do 18 let. Izolan Benjamin Lakošeljac je nastopil v finalu teka na 800 metrov in osvojil četrto mesto.

Benjamin Lakošeljac je v Banski Bistrici nastopil v finalu teka na 800 metrov in s časom 1:53,63 osvojil četrto mesto.

V taktičnem teku, prvi krog je bil zelo počasen, so se medalje delile v ciljnem šprintu. Mladi Izolan je v zaključek prišel v dobrem izhodišču na tretjem mestu za dvema Britancema. Dobrih 50 metrov pred ciljem ga je prehitel španski tekmec, nato je uspel nekaj metrov pred ciljem prehiteti enega od Britancev, ki je omagal, a je iz ozadja na ciljni črti oba prehitel Poljak in Izolana zrinil na četrto mesto. Do medalje so ga ločile le tri stotinke sekunde.