LUKA DONČIĆ RAZBIL BIKE: Dosegel že 11. trojni dvojček v sezoni (VIDEO)

Svet

Košarkarji Dallasa so v severnoameriški košarkarski ligi NBA s 118:110 premagali Chicago Bulls, vnovič pa je bil igralec tekme Luka Dončić, ki je dosegel že 11. trojni dvojček v sezoni - 38 točk, 11 skokov in 10 podaj.

Dončić je bil posebej razigran v tretji četrtini, ko je dosegel kar 21 točk in s tribun se je vnovič slišalo navijanje "MVP", s čimer so navijači želeli poudariti, da je trenutno najboljši igralec v ligi.

Gostitelji so v uvodu povedli z 8:0 in v prvem delu je razlika narasla že na +10. V drugi četrtini pa so se gostje iz Chicaga dokončno prebudili in prvič povedli pri 46:45 ter kasneje s 50:47. Po štirih zaporednih točkah Dončića pa je vnovič vodil Dallas, ki je odšel na odmor s šestimi točkami prednosti.

V tretjem delu je sledila "simultanka" Dončića. Tekma je bil odločena pet minut pred koncem, ko je Dallas ušel na 106:92, velik aplavz pa je Dončić na koncu požel tudi za koš za 118:105.

????Beware of Luka???? 21 points in Q3 ???? #MFFL

Objavil/a Dallas Mavericks dne Ponedeljek, 06. januar 2020

"Vse, kar je pomembno, je to, da smo zmagali. Potrebovali smo zmago po obračunu in porazu po podaljšku s Charlottom, po tekmi, ki bi jo morali dobiti. Ekipa mi veliko pomaga. Tokrat smo igrali dobro od začetka do konca, tako kot bi morali vedno," je po tekmi povedal Dončić.

Tega je pohvalil tudi trener Rick Carlisle, ki ni bil zadovoljen le s točkovnim izkupičkom mladega Slovenca. "Tekmeci nanj pošiljajo fizično močne igralce, ki ga precej 'tepejo', ampak Dončić je tudi tokrat ostal miren," je dejal trener Dallasa. Slednji sicer še četrto tekmo zaporedoma ni mogel računati na Kristapsa Porzingisa, ki ima težave s kolenom.

Dwight Powell je k zmagi Dallasa dodal 16 točk, na igrišče pa se je vrnil tudi Tim Hardawy Jr., ki je dosegel točko manj. Pri gostih je bil najbolj učinkovit Lauri Markkanen s 26 koši.

Compete. Compete. Compete. Luka was feelin’ it in the 3rd ????#MFFL (???? Fox Sports Southwest)

Denver je s 123:115 ugnal Atlanto. Vlatko Čančar ni dobil priložnosti, zgodovino pa je pisal Srb Nikola Jokić, ki je dosegel strelski rekord in Atlanti nasul kar 47 točk. Prejšnji osebni rekord je postavil novembra 2017, ko je Brooklynu nasul 41 točk. Gre tudi za rekord košarkarjev, ki prihajajo z območja nekdanje skupne države. Pred tem sta po 44 točk dosegla Dražen Petrović in Bojan Bogdanović. Za Atlanto je Trae Young dosegel 29 točk.

Oba zvezdnika, Dončić in Jokić, bosta imela dan odmora, nato pa sledi medsebojni spopad razpoloženih košarkarjev, saj Denver prihaja v Dallas. V akciji bo tudi Goran Dragić, ki ga čaka gostovanje pri Indiani.