LUKA DONČIĆ SE JE IZENAČIL Z MICHAELOM JORDANOM: "Upam, da bomo tako igrali tudi na koncu sezone" (VIDEO)

Svet

Košarkarji Dallas Mavericks so zabeležili peto zaporedno zmago oziroma deseto na zadnjih enajstih tekmah, Luka Dončić pa se je znova vpisal med nesmrtnike lige NBA. S 26 točkami, devetimi podajami in šestimi skoki je izenačil rekord legendarnega Michaela Jordana po številu zaporednih tekem z vsaj 20 točkami ter petimi skoki in podajami.

Luka Dončić

To je bila osemnajsta tekma v nizu, na kateri je 20-letni Ljubljančan izpolnil omenjeno statistiko. Michaela Jordana lahko Dončić prehiti že v noči z nedelje na ponedeljek, ko bodo Mavericks doma gostili Sacramento Kings. Prvi na tovrstni lestvici je legendarni Oscar Robertson, ki mu je ta dosežek uspel 29-krat v nizu.

Dallas je na zadnji tekmi v soboto zvečer po slovenskem času premagal New Orleans Pelicans s 130:84. To je šestnajsta zmaga ekipe iz Teksasa, ki je trenutno druga najboljša v zahodni konferenci ter peta v ligi NBA. Dončić je bil v igri le 26 minut. Trojke je metal 2:8, iz igre 8:15, proste mete pa 8:10.

Michael Jordan

"Trenutno igramo res dobro, a moja želja je, da tovrstne predstave prikažemo tudi na koncu sezone. Smo šele zakorakali v novo sezono, upam, da bomo tako tudi nadaljevali," je po zmagi nad New Orleansom v svojem slogu dejal najboljši igralec zahodne konference, ki je s svojimi sijajnimi predstavami dodobra pretresel ameriška košarkarska tla.

Dvanajstega decembra Mavericks čaka gostovanje v Detroitu, dva dni pozneje pa bo v Dallas prišel Miami Heat z Goranom Dragićem na čelu. V noči na nedeljo so bile na sporedu še štiri tekme. Houston je v gosteh ukanil Phoenix s 115:109, v odločilni zadnji četrtini pa je zablestel James Harden, ki je tekmecem nasul 18 od skupno 34 točk.

Philadelphia je na krilih Avstralca Bena Simmonsa, ki je dosegel svojih rekordnih 34 točk, ukanila Cleveland s 141:94. Utah je slavil v Memphisu s 126:112, Indiana pa je po hudem boju na domačem parketu ukanila New York s 104:103.