V soboto so nam bralci posredovali fotografije črnega oblaka prahu, ki se je dvigoval nad Luko Koper. Ob tem so postavili vprašanje, kje je ekologija v koprskem pristanišču. "Ob tako ekstremnih pogojih tudi zaščita, ki jo na terminalu za razsute tovore uporabljamo za preprečevanje prašenja, torej prekrivanje s celulozo, ne zadostuje," so danes pojasnili v Luki Koper.
LUKA KOPER POJASNJUJE "ČRN OBLAK" NAD PRISTANIŠČEM: "Ni razloga za skrb"
Koper
V Luki Koper so ob tem spomnili, da so v soboto popoldne celotno Slovenijo zajele izredne vremenske razmere, ki niso prizanesle niti Obali. Sunki vetra so občasno presegali 100 km/h.
"Na srečo gre za redke in enkratne pojave. Nazadnje smo bili priča tako ekstremnemu vetru in primerljivim posledicam julija 2019. Delo na terminalu se seveda skuša prilagajati vremenskim razmeram, ni pa vedno to mogoče," pravijo v Luki Koper.
Kot dodajajo, ni razloga za zaskrbljenost med Koprčani, saj "premog in železova ruda, ki ju skladiščimo na tem terminalu nista škodljiva. Poleg tega gre za težje delce, ki jih veter – po nam dosegljivih analizah – ne odnaša izven območja pristanišča".
Komentiraj
Bižad |
12 .04. 2022 ob 12: 00
0
Kaj kot pred desetletjem, ko je luka zagotavljala, da srebrni prah po Kopru ni škodljiv, oziroma malo škodljiv. Čez leta pa se prikaže poročilo, kjer je jasno, da srebrni prah ni bil nedolžen in je bil zelo škodljiv zdravju. Takrat sem delal v LK in smo se dobesedno kopali v tistem prahu, sredi poletne suše. Tako da vam verjamem enako kot verjamem jehovim pričam.
Regional priporoča
Zadnje z obale
Zadnje iz goriške
Več kronike
Novo iz Slovenije
INŠPEKTOR UKAZAL IZSELITEV DOMA NA KRASU: Ima odločitev lokalnopolitično ozadje?
T.K.
-
danes ob 15:18