MLAD LUCIJČAN PRVIČ NA STOPNIČKAH: Zmaga mu je za las ušla (FOTO)

Piran

Slovensko državno prvenstvo v cestno hitrostnem motociklizmu se je nadaljevalo na Madžarskem dirkališču Pannoniaring in v razredu supersport 600 je uspešno nastopil mladi Lucijčan Etien Kantar Božič, ki se je prvič uvrstil na zmagovalni oder. Zmago je izgubil za vsega 257 tisočink.

Član Športnega društva Nenaten je že na prvi dirki, ki je bila na Grobniku, dokazal, da se lahko poteguje za najvišja mesta. Dobro formo je potrdil že v kvalifikacijah, kjer je dosegel tretji čas v konkurenci slovenskega prvenstva, za dirko pa je bil odločen, da bo skušal čas in uvrstitev še izboljšati.

Dirko je pričel solidno, a v prvih krogih ni želel tvegati, saj je še zelo živ spomin na dirko na Grobniku, ki se je zanj končala predčasno s padcem. Prvi del dirke je vztrajal na tretjem mestu v slovenskem prvenstvu, ob tem pa bil boj z avstrijskimi dirkači. Ko je zmagovalec uvodne dirke Gašper Hudovernik padel, je Kantar Božič uspel zmanjševati zaostanek in v začetku osmega kroga prehiteti do tedaj vodilnega Eneja Logarja, s čimer je prevzel vodstvo med dirkači slovenskega prvenstva. A Logar mu je tesno sledil in do odločitve o zmagovalcu je prišlo prav v zadnjem krogu.

"Z Enejem, s katerim sva sicer že vrsto let sotekmovalca, a tudi dobra prijatelja, sva se res lepo borila. V zadnjem krogu sem ob prehitevanju za krog zaostalega tekmovalca za trenutek, lahko rečem za tisočinko, izgubil fokus, malce prepozno zaviral, posledično pa podaljšal linijo skozi zavoj, kar je Enej takoj izkoristil, me prehitel in v pol kroga se zaostanka ni dalo nadoknaditi. V cilj sem tako pripeljal 257 tisočink za njim in si tako prvič privozil mesto na zmagovalnem odru razreda supersport 600, česar sem izjemno vesel. Za ta uspeh bi se v prvi vrsti zahvalil podpori družine, Marku Jermanu z družino, vsem sponzorjem in navijačem," je po dirki na Madžarskem povedal 15-letni Etien.

Naslednji nastop ga čaka 7. maja v Krškem, kjer bo skušal ponoviti zmago v razredu supermoto, katero je osvojil v Vrtojbi, naslednja dirka državnega prvenstva razreda supersport 600 pa bo sredi junija na slovaškem dirkališču Slovakiaring v bližini Bratislave.