NOV POMEMBEN USPEH NOGOMETAŠIC IZ GAŽONA: Močnejše so bile le Nemke iz prve lige (FOTO)

Koper

V Medulinu se je pred dnevi zaključil mednarodni nogometni turnir za dekleta in dečke v različnih starostnih skupinah, ki ga organizira Komm Mit International. V Istro je prišlo igrati več kot 650 mladih nogometašev iz cele Evrope. Od gažonskih nogometašic so bile močnejše samo Nemke.

Po dveh dneh tekmovanj so si nogometašice ŽNK Gažon U17 zagotovile nastop v polfinalu Mednarodnega nogometnega turnirja 25. Croatia-Football-Festival. Uspelo jim je premagati močno ekipo podružnice nemškega kluba SC Freiburg skupine B.

Poraz nemških vrstnic ni bil pričakovan. Naprotno, pričakovati je bilo, da se bosta v finalu pomerili obe ekipi podružničnega kluba SC Freiburg. Namesto tega so se nemške nogometašice SC Freinburg skupine A pomerile z dekleti iz Gažona. Gre za ekipo, ki sodi v sam vrh ženskega prvoligaškega nogometa.

V velikem finalu so žal morale naše nogometašice priznati premoč Nemk. Ob tem velja izpostaviti, da so nastopile brez štirih standardnih igralk prve ekipe, ki se turnirja niso mogle udeležiti zaradi poškodb in šolskih obveznosti. V klubskih vrstah so zadovoljni.

"Veseli smo še enega velikega uspeha. Potem, ko smo lani osvojili tretje mesto v kategoriji U19, smo letos osvojili prvo mesto v kategoriji U18 in sedaj drugo mesto v kategoriji U17. To so veliki uspehi in napredek," je povedal trener Robert Zirnstein.

Turnir je bil zaradi mraza, močnega deževja in hude konkurence zelo naporen, razkrivajo v klubu. "Pohvaliti je potrebno igralke, ki so nastopile in več kot upravičile zaupanje. S trdim delom moramo nadaljevati. Potrdila, da smo na dobri poti, prihajajo od vsepovsod," dodaja Zirnstein.

Za ŽNK Gažon U17 so nastopile Marta Cernaz, Tarin Požru, Lara Čučeč, Tina Turk, Tinkara Obreza, Brina Lovrečič, Brina Novak, Danaja Sikur, Naja Kalin Zirnstein, Lana Zec, Maruša Lovrečič, Gaja Ambrožič, Lucija Šestanj in Gaja Pintar.