V Kopru so v okviru akcije T-2 ljubi življenje reševalcem Prehospitalne enote Obala predali reševalno motorno kolo. Kot je ob tem spomnila strokovna direktorica Zdravstvenega doma Koper Ljubica Kolander Bizjak, so motoristi reševalci predvsem v času poletnih gneč na cestah najbolj uspešna oblika nujne medicinske pomoči.
OBALNI REŠEVALCI Z NOVIM MOTORJEM: "V gneči so najbolj uspešna oblika nujne medicinske pomoči" (FOTO)
Koper
Donacija predstavlja tretji krog dobrodelne akcije podjetja T-2, v okviru katere so v letu 2018 motorno kolo izročili mariborskim reševalcem, lani pa še ljubljanskim, je na krajši slovesnosti na Ukmarjevem trgu spomnil predsednik poslovodstva T-2 Jure Valjavec.
Motor bodo uporabljali motoristi reševalci Prehospitalne enote Obala, ki sodi pod okrilje koprskega zdravstvenega doma. Strokovna direktorica Kolander Bizjakova je ob tem spomnila, kakšna gneča vlada po naših cestah predvsem poleti. "Takrat so motoristi reševalci najbolj uspešna oblika nujne medicinske pomoči, zato ker pridejo prvi, zato ker znajo pomagati in zato, ker pomagajo," je dodala.
Tudi koprski župan Aleš Bržan je izpostavil pomen vseh aktivnosti za ohranitev zdravja in med drugim spomnil, da se je njihova občina v zadnjih letih pridružila skupnosti zdravih mest. Pozdravil pa je tudi podjetja, ki del svojih sredstev namenjajo za pomoč družbi.
Predstavnik podjetja T-2 Valjavec pa je opozoril, da motoristi reševalci vsak dan bijejo bitko s časom in žrtvujejo svoja življenja za to, da rešujejo življenja drugih ljudi. Ker so zelo hitri in okretni, so večkrat prvi na kraju nesreče in s tem zelo pripomorejo k učinkoviti prvi pomoči.
"Prav takšen način reševanja dejansko za 50 odstotkov poveča možnost preživetja," je izpostavil Valjavec. Napovedal je, da nameravajo akcijo T-2 ljubi življenje nadaljevati tudi v prihodnjem letu.
V Zdravstvenemu doma dr. Adolfa Drolca Maribor so z motorjem, ki so ga pridobili v omenjeni akciji do začetka letošnje motoristične sezone prevozili 3890 kilometrov in opravili 237 intervencij, v Reševalni postaji Univerzitetnega kliničnega centra Ljubljana pa so s podobnim motorjem do letošnje motoristične sezone prevozili 2900 kilometrov in opravili 155 intervencij.