OD KOPRA DO ČRNE GORE ZA GENSKO ZDRAVILO: Dobrodelni škrati so po 1.000 km dosegli cilj (FOTO, VIDEO)

Koper

Uspelo jim je! Včeraj so Saša Jovanović, Vladimir Petrović in Slobodan Kesić po 1.000 kilometrih kolesarjenja in pešačenja dosegli svoj cilj, samostan Ostrog na višini 900 metrov nadmorske višine v Črni gori, na pol poti med Nikšićem in Podgorico. "Rečeno, storjeno. Po tisoč kilometrih različnih situacij, nevarnosti in ljubezni smo dosegli cilj," je na Facebooku zapisal Jovanović.

V belih majicah (od leve proti desni) Saša Jovanović, Vladimir Petrović in Slobodan Kesić na cilju pred samostanom Ostrog v Črni gori

22. septembra sta Saša Jovanović in Vladimir Petrović krenila iz Kopra na dobrodelno pot proti Črni gori, na kateri sta zbirala denar za Urbana v okviru organizacije Palčica Pomagalčica in dobrodelni škratki. Začela sta s kolesom in po načrtu bi morala nato del poti preveslati.

Kajak nismo spustili v vodu zaradi vremenskih razmera!To je danes easybkaj se pricakuje naslednje dni!Na moju zalost pot moramo nadaljevati z kolesom in ko bomo prisli v Crno Goro zacnemo hojo dolgo 150 km!❤️ Kajak nismo mogli da pustimo u vodu zbog slabih vremenakih uskova odnosno vetra.Danas je nista sta se ocekuje sledecih dana.Na moju zalost put moramo mastaviti biciklama do Crne Gore!Na ulasku u Crnu Goru put nastavljamo pesaka 150 km do konacmog cilja manastira Ostrog!❤️

Objavil/a Saša Od Jovanovića dne Nedelja, 29. september 2024

Vendar sta morala zaradi vremenskih razmer veslanje izpustiti in prekolesariti dobrih 800 kilometrov do Črne gore. Tu se jima je v zadnjem delu poti pridružil Slobodan Kesić, prijatelj iz otroštva, ki je pred tremi leti oslepel. Do samostana Ostrog so zadnjih cca. 150 kilometrov nadaljevali peš in ga včeraj tudi dosegli.

Rečeno-učinjeno.Posle 1000 km raznih situacija,opasnosti i ljubavi dostigli smo trenutni cilj.Pomolili smo se za naseg...

Objavil/a Saša Od Jovanovića dne Nedelja, 6. oktober 2024

"Molili smo za našega malega Urbana, za dva Dušana, Nemanjo, Vanjo, Danka in ostale otroke sveta. Odprli smo srce, tudi kakšna solza je padla. Pred Bogom in Sv. Vasilijem Ostroškim smo dali obljubo, da se je naša misija šele začela," je zapisal Jovanović na Facebooku. Njegova telefonska številka je trenutno nedosegljiva. Poleg Urbana so denar zbirali tudi za srbsko humanitarno organizacijo Fondacija Jedro, za pet dečkov z diagnosticirano mišično distrofijo.

Ovo je jedna lepa,poučna i zdrava priča o zajedništvu.Ovo je priča o ljudima koje sam iskupio i pokrenuo lanac.Taj lanac...

Objavil/a Saša Od Jovanovića dne Četrtek, 3. oktober 2024

Razmere, v katerih je trojica opravila zadnji del poti peš, niso bile rožnate. Močno je deževalo. In verjetno ni naključje, da so za svoj končni cilj izbrali samostan Ostrog, ki se dviga 900 metrov nad ravnico Bjelopavlić. Očarljiv samostanski kompleks pod strmimi pečinami Ostroških gred je zaščiten pod Unescom. Je eden najpomembnejših romarskih krajev za pravoslavne kristjane.

Za malega Urbana poskenirajte qr kodo ki je razvidna na sliki.Odprite svojo mobilno bancno aplikacijo poskenirajte in znesek določite po vasi financni moznosti!Rad vas mam v ime vsih in hvala vam!❤️

Objavil/a Saša Od Jovanovića dne Četrtek, 3. oktober 2024

V 17. stoletju je samostan zgradil hercegovski metropolit Vasilije, ki je iskal prostor za mirno in samotno življenje v molitvi. Po smrti leta 1671 je bil razglašen za svetnika, njegovo truplo hranijo v tamkajšnji jamski cerkvi. V začetku 20. stoletja je samostan, ki je zgrajen iz dveh delov, pogorel, obnovili so ga leta 1926, jamski cerkvi pa sta ostali nedotaknjeni. Od spodnjega do zgornjega samostana vodi pet kilometrov dolga cesta, skozi gozd pa tudi pešpot, po kateri se pride iz enega samostana v drugega v približno pol ure. Romarji se običajno odločijo za daljšo pot, ki je veliko bolj meditativna.

Saša in Vladimir s francoskim kuharjem, ki se jim je pridružil in kolesaril z njima del poti. Francoz je na poti iz domovine v Grčijo.

Tudi tisoč kilometrov dolga dobrodelna pot iz Kopra do samostana Ostrog je bila za srčne junake zagotovo po svoje meditativna.

Urbanova mama Špela Miroševič, psihoterapevtka, biopsihologinja in raziskovalka na ljubljanski medicinski fakulteti, je ustanovila fundacijo CTNNB1. To je tudi oznaka za redko gensko okvaro, ki so jo diagnosticirali njenemu sinu Urbanu, ko je bil star devet mesecev. Začela sta iskati rešitev za svojega otroka in kmalu je postalo jasno, da samo prihranki ne bodo dovolj za razvoj genskega zdravila. Pod okriljem Palčice Pomagalčice in dobrodelnih škratov je stekla akcija Koraki za Urbana.

Špela Miroševič in Urban

Zdravilo, ki se bo imenovalo Urbagen, je že prestalo vse faze predkliničnega testiranja. Fundacija je postala multidisciplinarna raziskovalna mreža, Slovenija pa je s pomočjo evropskih sredstev dobila Center za tehnologije genske in celične terapije. Vendar je potrebnega še več denarja.

Deli novico:

Komentiraj

Za komentiranje je potrebna  Prijava  oz.  Registracija