OSEMNAJSTI TROJNI DVOJČEK V SEZONI: Dončić slavil zmago v San Antoniu (FOTO, VIDEO)

Svet

Ekipa Dallas Mavericks je v severnoameriški košarkarski ligi liga NBA v San Antoniu 113:107 premagala Spurs. Slovenski zvezdnik Luka Dončić je za zmagovite goste prispeval osemnajsti trojni dvojček v sezoni, zbral je 18 točk, 16 podaj in 10 skokov. V napadu je bil boljši Kyrie Irving z 28 točkami.

Dončić je proti najslabši ekipi zahodnega dela lige, v kateri je Dallas s 40 zmagami in 29 porazi sedmi, zgrešil kar 21 metov. Zgolj 22,2 odstotni met iz igre je njegov najslabši izkupiček po njegovi krstni sezoni v najmočnejši košarkarski ligi na svetu.

"Pomembna je bila le zmaga in dosegli smo jo. Meni ni šlo v napadu, so pa se izkazali drugi soigralci. Imamo zelo močno ekipo," je po tekmi pojasnil Dončić.

Teksaški obračun ni postregel z bleščečo predstavo, kar je priznal tudi trener Mavericks Jason Kidd. "Na tem srečanju je bila za nas pomembna le zmaga. Do nje so prišli po zaslugi obrambe. Ni vsaka zmaga lepa."

NO L????K LUKA

Posted by Dallas Mavericks on Utorak, 19. mart 2024.

Trener Spurs Gregg Popovich je izpostavil, da so domači tekmo izgubili zaradi prevelikega števila izgubljenih žog. "Imeli smo več skokov, boljši izkoristek metov, nadigrali smo jih v tretji in četrti četrtini, bili izenačeni v podajah, 16 izgubljenih žog pa je prevesilo tehtnico na stran tekmecev."

Dallas je sedaj eno mesto na lestvici oddaljen od neposredne uvrstitve v končnico ter ima le zmago manj ter poraz več od Sacramenta, ki je na šestem mestu. Mavericks so dosegli drugo zmago v nizu, na prejšnji tekmi so premagali branilce naslova Denver Nuggets.

Zanje je srbski zvezdnik Nikola Jokić tokrat dosegel 35 točk za zmago nad Minnesoto Timberwolves s 115:112. To je bil obračun druge in tretje ekipe zahodnega dela NBA, po katerem ima eno zmago več in poraz manj od drugega Denverja vodilna Oklahoma.

Minnesota, zanjo nista igrala Karl-Anthony Towns in Rudy Gobert, je imela možnost, da bi tekmo pripeljala v podaljšek, a je Anthony Edwards v poskusu trojke ob koncu zadel le obroč. Edwards je bil sicer zelo vroč, s 14 točkami je bil odločilni mož pri delnem izidu 29:17 za Timberwolves v tretjem delu igre, na koncu je vpisal 30 točk.

Igralci New Orleans Pelicans so do tretje zmage v nizu premagali v gosteh Brooklyn Nets s 104:91. Po zgolj dveh izenačenjih v prvi četrtini so potem ves čas prevladovali gostje, ki so še pred koncem prvega polčasa povedli s 24 točkami prednosti. Sedmerica New Orleansa je dosegla dvomestno število točk, največ, 28, Zion Williamson.

Tudi Houston Rockets so zmagali na gostovanju, v Washingtonu so Jalen Green (42 točk), Amen Thompson (25) in soigralci s 137:114 nadigrali Wizards. Košarkarji Magic pa so zmagali na svojem parketu v Orlandu, Charlotte Hornets so v boju za končnico na vzhodnem delu ugnali s 112:92.