Policisti Policijske uprave (PU) Koper so imeli danes polne roke dela s sumljivimi pošiljkami. Okoli 10. ure je občan sumljivo kuverto prinesel na PP Postojna, nekaj po 13. uri pa je sumljivo pošiljko prejela tudi koprska novinarka RTV Slovenija Eugenija Carl. Kot so sporočili s PU Koper, bela snov ni nevarna.
POLICIJA RAZKRILA UGOTOVITVE ANALIZE BELEGA PRAHU NA PRIMORSKEM: Koprska novinarka "na prostosti"
Koper
Na podlagi prvih analiz neznane prašnate snovi v pošiljki, ki jo je danes dobila novinarka, je ugotovljeno, da snov ni nevarna za zdravje in življenje ljudi, so sporočili s PU Koper. Policisti sicer nadaljujejo z zbiranjem informacij.
Tri osebe, ki so bile v stiku s pošiljko, so vse popoldne preživele v karanteni v prostorih medijske hiše v Kopru. Novico je na svojem Facebook profilu delila Carlova sama.
Kot je dodala Carlova, so na odvzem vzorca prahu iz Ljubljane v Koper poslali posebno enoto policije. Redakcija je bila tako zapečatena vse do 19. ure.
"Vsi, ki smo bili ob prihodu policije v službi, smo zaklenjeni v stavbi. Delo popolnoma stoji. To ni napad samo name, ampak na vse zaposlene in na naše gledalce," je še zapisala koprska novinarka in objavila fotografijo dogajanja pred stavbo RTV Koper.
Tudi nevarnost v Postojni je mimo
V Postojni je sumljivo pošiljko na domači naslov prejel nekdanji poslanec Jerko Čehovin in jo nesel na tamkajšnjo policijsko postajo, kjer so pošiljko prevzeli, njega pa začasno poslali v karanteno.
Kot so sporočili s koprske policijske uprave, je bilo na podlagi prvih analiz neznane prašnate snovi v pošiljki ugotovljeno, da snov ni nevarna za zdravje in življenje ljudi. Policisti sicer nadaljujejo z zbiranjem informacij.
Protokol, ki poteka ob takšnih primerih obsega delo več interventnih služb, in sicer policije, gasilske enote in delavcev medicinske ali veterinarske fakultete. Ob prijavi so prve aktivnosti policistov na kraju zavarovanje ožjega in širšega območja, po potrebi preusmeritev prometa, evakuacija iz objekta ter umik oseb/e, ki so bile v stiku s snovjo. Na kraju se opravi hitri test v smislu ugotavljanja prisotnosti eksplozivnih ali radioaktivnih snovi oziroma drugih nevarnih snovi. Po hitrem testu se snov zavaruje in pošlje v analizo laboratorija medicinske ali veterinarske fakultete, so še pojasnili na PU Koper.
Drugače pa res, z malo truda bi se najdlo kaj je imel človek obuto, ko je oddal pošiljko, ne pa "samo" kdo je točno bil!!!