Boris Popovič in njegova lista L'BP – Digitalizirajmo Slovenijo bosta vložila ustavno pritožbo zaradi neregularnih volitev oziroma zaradi po njihovih navedbah diskriminatornih pogojev in neenakih možnosti predstavitve programa njihove in vseh neparlamentarnih strank v javnosti, so sporočili. Izpostavljajo neenakost med parlamentarnimi in neparlamentarnimi strankami, kjer so prve v prednosti, "čeprav so se državljanke in državljani že izrekli proti slovenski strankokraciji oziroma so s strankami, ki v Državnem zboru vrsto let krojijo slovensko politiko, nezadovoljni," so še navedli v sporočilu za javnost.
POPOVIČ Z USTAVNO PRITOŽBO: "Volitve so neregularne zaradi diskriminacije neparlamentarnih strank"
Koper
Kot pravi predsednik L'BP-Digitalizirajmo Slovenijo Boris Popovič, so za Slovenijo želeli, da postane resnično pravna država z enakimi možnostmi za vse: "Volitve niso demokratične in Slovenija ni demokratična, če niso v soočenjih zastopani vsi, ki se potegujejo za v parlament. Če stranka ni v parlamentu, soočenj sploh nima, ali pa so le-ta omejena in se lahko soočiš le s strankami, ki niso v Državnem zboru."
Popovič pojasnjuje, da se na soočenjih pojavljajo skupaj samo parlamentarne stranke in to večkrat, medtem, ko se lahko neparlamentarne stranke soočajo le med seboj "kot tretjerazredni pretendenti", nimajo pa možnosti, ali pa so te zgolj redke, soočiti se s parlamentarnimi strankami. To po njegovo ne zdrži, "saj smo vse stranke spoštovale vse zakonske obveze, vložile kandidatne liste ... "
Boris Popovič kot nekdanji dolgoletni župan Kopra omenja volitve na lokalni ravni, kjer se praviloma soočajo vsi kandidati za župane ter tudi predstavniki vseh strank in list, tudi tisti, ki niso v občinskih svetih, podobno pa je bilo na predsedniških volitvah, ko se je aktualni predsednik soočil z vsem kandidati in kot pravi Popovič, "ni imel nobenih privilegijev, ne pri številu nastopov, ne pri dolžini".
"Na tokratnih volitvah v Državni zbor pa ni tako in to pomeni, da so volitve neregularne," trdi. Meni, da bi se morali vsi mediji obnašati po nekih pravilih: "Pravil ne morejo pisati sami, posebej, če jim je država dovolila, da postanejo močni in pomembni, ne morejo forsirati neko politično opcijo. Zlasti pa tega ne bi smeli početi na javni, torej državni RTV." Popovič svetlo izjemo vidi v STA, ki je po njegovem mnenju "še edini branik demokratičnosti in nepristranskosti medijev", saj da daje vsem strankam, parlamentarnim in neparlamentarnim, enake možnosti.
Popovič oziroma L'BP- Digitalizirajmo Slovenijo bosta sprožila ustavni spor in zahtevala regularnost volitev. "Zahtevamo enake možnosti. Naše mnenje je, da več kot 50 odstotkov ljudi ne hodi na volitve in da ima večina te strankokracije in vedno istih obrazov dovolj. Radi bi nekaj novega, zato da bi bilo mogoče jutri res drugače. Državljanke in državljani upamo v spremembe in če sprememb ne bo, bo vedno isto, če bo vedno isto, bomo ljudje še naprej nezadovoljni. Situacija v Sloveniji ni tako rožnata kot jo hočejo predstaviti nekateri aktualni predstavniki vlade," pravi Popovič in dodaja, da je pritožba nujna, druge parlamentarne stranke, nevladne organizacije, sindikate ter vse, ki so ključno vezani na volitve, pa poziva, naj jih pri tem podprejo.
Komentiraj
Ne razume lastne nepomembnosti.