POSTANITE POMOŽNI POLICIST: Kakšni so pogoji in vse informacije v zvezi s tem boste dobili v sredo

Koper

S Policijske uprave (PU) Koper so sporočili, da je objavljen nov razpis za pomožno policijo. Rok za prijavo je 31. marec, še pred tem pa boste lahko vse potrebne informacije dobili na javni predstavitvi, ki bo preko spleta potekala v sredo, 16. marca.

V sredo, 16. marca, bo ob 17. uri potekala javna predstavitev pomožne policije in pogojev, ki jih morajo izpolnjevati kandidati za priključitev.

Vprašanja boste lahko postavljali v živo policijskemu inšpektorju Francu Filipiču s Sektorja uniformirane policije in pomožni policistki Tadeji Čretnik.

Predstavitev se bo odvijala preko aplikacije Zoom, pridružijo pa se ji lahko prav vsi, ki jih to zanima.


Povezava na Zoom. 

Meeting ID: 913 3518 0864

Passcode: 916589

POSTANI POMOŽNI POLICIST V sredo, 16. marca 2022, bomo ob 17. uri organizirali javno predstavitev pomožne policije in...

Posted by Policijska uprava Koper / Police Directorate Koper on Monday, March 14, 2022

Kdo so rezervisti?

Pomožni policisti, t. i. rezervisti, so državljani Slovenije, ki so sklenili pogodbo o prostovoljni službi v pomožni policiji in so usposobljeni za izvajanje policijskih nalog. Vpoklicani so lahko ob naravnih in drugih nesrečah, ko je huje ogrožena javna varnost, v primerih krize oziroma izrednega ali vojnega stanja, ob varnostnih pojavih, ko je potrebna vključitev večjega števila policistov ipd.

Kdo lahko postane pomožni policist/ka?

Prijavite se lahko vsi tisti, ki ste že zaposleni (za določen ali nedoločen čas), pa tudi brezposelni, študenti, upokojenci, če le izpolnjujete razpisne pogoje, kot na primer starost (od dopolnjenega 18. leta do 60. leta), ustrezne psihofizične sposobnosti, srednja strokovna ali srednja splošna izobrazba, državljanstvo Slovenije, vozniški izpit B kategorije idr. Kot kandidat za pomožnega policista morate opraviti tečaj, ki traja osem tednov.

Po končanem tečaju podpišete pogodbo o prostovoljni službi v pomožni policiji, ki velja za obdobje pet let z možnostjo podaljšanja do 65 leta. Ne gre za delovno razmerje, ampak pogodbeni odnos s policijo. To pomeni, da vam vaša obstoječa pogodba o zaposlitvi z vašim delodajalcem (če jo imate) ne preneha veljati. Za čas usposabljanja in opravljanja nalog policije vašemu delodajalcu pripada izguba dohodka – refundacija. Za opravljeno delo kot pomožni policist prejmete plačilo, pripada pa vam tudi plačilo za pripravljenost.

Razporejeni ste na tisto policijsko upravo, na območju katere imate stalno prebivališče. Pomožni policisti imajo vsa policijska pooblastila kot karierni policisti in se vsakoletno dodatno usposabljajo.

Vse informacije o razpisu najdete na tej povezavi.

Deli novico:

Komentiraj

Za komentiranje je potrebna  Prijava  oz.  Registracija
IndiSat |  15 .03. 2022 ob  06: 26
Ahaaaaa. Primankuje folka pa se zaposluje vsako mono! Tipicno slovensko= kretenizem
Pjero Panin |  14 .03. 2022 ob  13: 52
Kricac,se spomne kdo kricaca ki je spravljau ob zivce vse svoje sosede...noben mu ni mogu nic.
Zdej je prilika dobu bos uniformo in pendrek,clovek opet zacne prepevat drin drin na vrata in udri