PRIMORCI POTRDILI VLOGO FAVORITA: Koprčani na lestvici prehiteli Ribničane (VIDEO)

Koper

Rokometaši Škofljice so v 21. krogu lige 1. NLB izgubili proti Kopru s 33:39 (18:20).

V obračunu ekip, ki sta nazadnje doživeli prvenstvena poraza, pred tem pa so Koprčani presenetili tudi Celje Pivovarno Laško, so Primorci potrdili vlogo favorita in osvojili novi točki, s katerimi so na lestvici vsaj začasno prehiteli Ribničane in se povzpeli na šesto mesto.

Favorizirani Koprčani so v uvodu sicer zaostajali za tri gole, v končnici prvega dela, kjer so napadli močno prekašali vratarje, pa se je izid obrnil in v 24. minuti je bilo na semaforju 13:16. Ob polčasu je razlika znašala dva gola (18:20).

Po menjavi strani so gostitelji sicer izenačili na 22:22, že na polovici drugega polčasa pa je bila koprska prednost štiri gole (24:28). Domačim ni pomagala niti minuta odmora trenerja Aleša Repine. Razlika se je povečala na pet golov in ekipa z obale je tekmo mirno pripeljala do konca.

Sicer pa je bila tekma tudi dvoboj dveh strelcev. Jure Rot je za domače dosegel 13 golov, vse iz igre, Andraž Makuc pa za goste kar 16, pet iz sedmih metrov.

V 22. krogu Koprčane čaka domači obračun z Dobovo, Škofljico pa zahtevno gostovanje pri vodilni ekipi lige v Trebnjem.

SUVERENA predstava fantje! ???????????? #ZmagujemoSkupaj Zavarovalnica Sava Luka Koper

Posted by RD Koper on Srijeda, 27. mart 2024.

* Športna dvorana Škofljica, gledalcev 342, sodnika: Hotko, Miklavčič.
* Škofljica: Šalamon, Lipužič, Dolinšek Kogoj, Kljun 1, Levstek 2, Gliha 2, Ju. Rot 13, Lipovac 2, A. Pangerc, Lešek 4, Nosan 2, Šnajdar, Etling, M. Pangerc 5 (2), Drnovšek, Jo. Rot 2 (1).
* Koper: Jelovčan, Đurica, Morato, Poklar 1, Konjevič 1, Bekrić 4, Moljk, Beganović, Stojanović 1, Muminović 2, Zugan 1, Sanabor 5, Makuc 16 (5), Kete 5, Breznikar 3, Bratkovič.
* Sedemmetrovke: Škofljica 3 (3), Koper 5 (5).
* Izključitve: Škofljica 4 minute, Koper 10.