TEH STVARI PRI POLNJENJU TELEFONA NIKAR NE POČNITE: Lahko pride celo do požara!

Trendi

Verjetno vam dokaj pogosto zmanjka časa, da bi čakali, da se vaš pametni telefon napolni. Današnji tempo življenja je namreč zelo hiter. Ogromno časa preživimo v službah in na poti ter posledično velikokrat pozabimo napolniti baterijo svojega pametnega telefona, brez katerega pa se večina počuti kot riba na suhem. Bog ne daj, da bi zmanjkalo baterije. Kadar nimate časa za polnjenje in bi radi v kar najkrajšem času karseda napolnili baterijo telefona, upoštevajte nekaj nasvetov, kako optimizirati polnjenje in se izogniti morebitnim neprijetnim ali celo nevarnim posledicam.

Brezžično polnjenje

Brezžično polnjenje je morda elegantno, ne pa tudi tako učinkovito kot polnjenje po kablu. Tovrstno polnjenje lahko traja tudi do dvakrat dlje. Induktivno polnjenje namreč temelji na prenašanju energije po zraku, in sicer s pomočjo tuljav v polnilniku in telefonu, pri tem pa nastajajo izgube, ki se kažejo kot toplota. Že res, da obstajajo tudi hitri brezžični polnilniki, a ti so še vedno počasnejša možnost od klasičnih. Prav tako se baterija počasneje polni, če telefon priklopite na računalnik, saj se polni z manjšo močjo.

Hitri polnilec

Investirajte v hitri polnilec, ki baterijo do določene stopnje napolni izjemno hitro, preden preklopi na običajno hitrost. Novejši polnilci imajo tudi preko 100 vatov. Tovrstno polnjenje seveda deluje le, če vaš telefon podpira hitro polnjenje.

Varčevalni način

Tako kot naš organizem tudi telefon v ozadju ves čas izvaja številne operacije, za katere seveda potrebuje energijo. Zato je med kratkotrajnim polnjenjem smiselno vključiti varčevalni oziroma letalski način, da bi telefon porabljal čim manj energije za operacije v ozadju.

Aplikacije

Nekatere aplikacije v ozadju porabljajo veliko energije, ne da bi to sploh vedeli. To ne pomeni, da morate vse na silo zapreti, saj lahko zaradi tega porabite več energije. Namesto tega preverite, katere aplikacije porabijo največ energije in jih po potrebi zaprite ali omejite.

Očistite priključek

Ste kdaj preverili, ali je vaš priključek morda umazan? Prah in druga umazanija sta namreč lahko razlog, da se vaš telefon ne polni tako hitro, kot bi se moral. Razlog je preprost. Ker umazanija ni prevodna, zato vaš telefon prejme manj energije.

Temperatura

Večina pametnih telefonov nima hladilnih sistemov, imajo pa sistem za uravnavanje temperature, ki poskrbi, da se telefon ne pregreva. Če ga med polnjenjem poleti pustite na soncu, bo imel ta več dela z uravnavanjem temperature in telefon se bo zato polnil počasneje. V hudi vročini ga med polnjenjem ugasnite ali postavite v bližino ventilatorja.

Polnjenje čez noč

Telefona raje ne polnite čez noč. 17-letna najstnica Amie Hall iz Anglije je na primer dobila hudo opeklino na obrazu, ki ji jo je povzročil njen pametni telefon. Svoj telefon je namreč pustila, da se polni čez noč in ga položila na posteljo. To je počela vsak večer in nikoli ni pomislila, da se lahko vname.

18. marca 2021 pa je sredi noči začutila, da jo nekaj peče po obrazu. Ko je odprla oči, je sledil šok, saj je bil del njene posteljnine v plamenih. Stekla je iz sobe in poklicala mamo, ki ji je pomagala pogasiti ogenj. Na srečo nista potrebovali klicati gasilcev, saj je dekle še pravočasno ugotovilo, da je nekaj narobe. S pravočasnim ukrepanjem je preprečila, da bi se požar razširil ali jo celo huje poškodoval, piše AppleInsider.

Deli novico:

Komentiraj

Za komentiranje je potrebna  Prijava  oz.  Registracija